İnsan Hakları

Published on Ekim 10th, 2017 | by Avrupa Forum 8

0

Yüksel’de Gülmen ve Özakça direnişçilerine şiddet bitmiyor

216 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek amacıyla sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eyleminin 336’ncı gününde sert müdahale eden polis, Veli Saçılık’ı dakikalarca darp etti.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi devam ediyor. Gülmen ve Özakça’nın destekçileri tarafından Yüksel Caddesinde sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 336’ncı günde polisin sert müdahalesi ile devam etti.

Polis barikatlarıyla çevrili İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Konur Sokak’ta bir araya gelen eylemciler, ellerinde bulunan pankartları açtıkları sırada polisin sert müdahalesine maruz kaldı. Eylemcilere sert müdahale eden polis, 8 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına aldıkları eylemcileri darp eden polis, Yüksel direnişinin simge isimlerinden Veli Saçılık’ın etrafını kapatarak, dakikalarca darp etti. Darp edilen eylemciler daha sonra zorla gözaltı aracına bindirildi.

Olayı takip etmek üzere alanda bululan gazeteciler ise, polisin engeli ve sözlü hakaretleri ile karşılaştı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑