Almanya

Published on Temmuz 19th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Yılın Göçmeni – Bavyera 2018’e Dr. Banu Büyükavcı aday gösterildi

Migranten Netzwerk Bayern tarafından,”Migrantin des Jahres Bayern 2018″ (Yılın Göçmeni – Bavyera 2018) seçilecek.

Dr. Banu Büyükavcı

AF (Münih)

Konu üzerine Avrupa Haber’de çıkan haber şöyle:

2018 yılının Göçmeni Seçimlerinde aday olacakların başvuruları ve önerilen kişilerin 31.07.2018 tarihine kadar bildirilmesi gerekli.
Kişi kendisini önerebildiği gibi, Kamuoyunda Göçmenlerin sorunlarıyla ilgilenen tanınmış şahsiyetlerin başkaları tarafından önerilmeside mümkün.
Nürnberg de yaşamakta olan ve doktorluk mesleğiyle Nürnberg Nord Klinikum hastahanesi Psikiyatri bölümünde uzman doktor olarak hizmet veren Dr. Banu Büyükavcı, 2018 yılının Göçmen adayı olarak arkadaşları, dostları ve demokratik kurumlarca aday gösterildi. Nürnberg de göçmen kökenli insanların, Kadınların başta sağlık olmak üzere hukuki ve genel sorunlarıyla yakından ilgilenerek sorunların çözümünde yol gösteren, yardımcı olan ve çevresinde sayılan sevilen, demokrat ve örnek biri olarak tanınan Dr. Banu Büyükavcı, Bayern 2018 Yılının Göçmeni seçimlerine ( Kanditat) Aday olarak önerilmiş bulunmakta.

2015 yılında hukuksuz bir şekilde tutuklanan ve Şubat 2018 tarihinde mahkemece tahliye edilen, Dr. Banu BÜYÜKAVCI, politik tutsaklık süreci ardından Nürnberg Kuzey Hastahanesi (Nord Klinikum) da doktor olarak yeniden işbaşı yaptı.

“Migrantin des Jahres Bayern 2018” seçimlerinde Avrupanın her yerinden Dr. Banu Büyükavcı`ya destek olmak isteyen kişi,dernek ve kurumlar, 31.07.2018 tarihine kadar  e-posta yoluyla:  ( [email protected] )  iletişim adresine kısa dayanışma ve öneri mesajı yollayarak destekleyebilirler.

Başvuru yapan adayların değerlendirilmesi ve adaylar içinden birinin seçilmesine, 27. 10. 2018 tarihinde toplanacak Migranten Netzwerk`in yıllık genel Kurulunda Jüri tarafından karar verilecek.

AHM ( Avrupa Haber Merkezi ) olarakta, Bayern Göçmen Ağının çabalarını ve  bu çalışmasını değerli buluyor, Dr. Banu Büyükavcı`nın adaylığını destekliyoruz.

Haber merkezimizin yolladığı öneri teksini, izleyicilerimizin faydalanması için yayınlıyoruz.

Wir schlagen die Ärztin Dr. Banu Büyükavci als Migrantin des Jahres 2018 vor.
Erst einmal möchten wir uns für die Anerkennung solch einer migrantischen Arbeit bedanken und unterstütze eure Aktion sehr!
 
Wir schlagen die Ärztin Dr. Banu Büyükavci als Migrantin des Jahres 2018 vor.
Unsere Beweggründe hierfür sind:
• Dr.Büyükavci setzt sich mit ihrer Profession als Psychaterin für
Migrantinnen und Arbeiterinnen ein
• Mit Seminaren und Bildungsarbeiten hat sie auch öffentlich auf
Benachteiligungen von Migrantinnen und Arbeiterinnen aufmerksam gemacht und sie gleichzeitig ermutigt sich für ihre Rechte einzusetzen.
• Trotz der ungerechten Inhaftierung setzte sie nach ihrer Freilassung ihre Arbeit unerschrocken fort und ist zumindest mir ein Beispiel einer starken Frau
Viel Erfolg bei der Auswahl.
Mit freundlichen Grüssen
Redaktion 
(AvrupaHaber)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑