Genel

Published on Ocak 7th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

“Yeni Demokrasi” çıktı

“Yayın faaliyetimize verdiğimiz zorunlu aranın ardından gazetemiz Yeni Demokrasi ‘Tarihten Geliyor, Geleceğe Yürüyoruz’ manşetiyle çıktı” açıklamasıyla, “Yeni Demokrasi” gazetesinin yeni sayısının çıktığı duyuruldu.

Avrupa Forum Haber Merkezi

Yeni demokrasi tarafından yapılan açıklama şöyle:

Gazetemiz Yeni Demokrasi çıktı: Tarihten Geliyor, Geleceğe Yürüyoruz!
Yayın faaliyetimize verdiğimiz zorunlu aranın ardından gazetemiz Yeni Demokrasi “Tarihten Geliyor, Geleceğe Yürüyoruz” manşetiyle çıktı. Yaklaşık bir yıldır, süreli yayın çıkarılmasa da başka araçlarla okurlarımıza ulaşma gayreti ve çabası içinde olduk. Yayın çıkarma konusunda aradan geçen sürede böylesi bir çalışmayı yapamayacak durumda değildik. Araya giren zamanın tek nedeni uzun bir süreye yayılan iç tartışmaların noktalanması ve sürecin bitmesini bekleme yaklaşımımızdı. Nihai açıklama yapılmış, saflar netleşmiş ve geriye sınıf mücadelesinin görevleriyle donanmaya devam etmek kalmıştır. Bu görevlerden biri ve oldukça önemli ayaklarından biri olan devrimci yayının çıkarılması görevini yerine getireceğiz.
“Özgür Gelecek İçin Yeni Demokrasi” ismiyle yayın hayatına devam eden gazetemiz, Partizan’dan Yeni Demokrasi’ye, İşçi Köylü ve Özgür Gelecek’ten tekrar Yeni Demokrasi’ye uzanan yayın çalışmalarımız, Marksist-Leninist-Maoist çizgi ve İbrahim Kaypakkaya’nın görüşlerini referans alarak yeniden devrimci basının güçlü seslerinden biri olacaktır.
İLETİŞİM: [email protected] – 0212 235 20 22
ADRES: İskenderpaşa Mahallesi, Horhor Caddesi, 70/4 Aksaray/İSTANBUL

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑