Gençlik

Published on Mart 26th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

YDG Almanya Gençlik Komitesi toplandı

-14. Almanya (Yeni Demokratik Gençlik (YDG) Ülke Gençlik Komitesi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

-14. Almanya Kurultayında seçilen Ülke Gençlik Komitesi Ober Ramstadt İşçi ve Gençlik Derneğinde dün birinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı Almanya’daki son süreç üzerine yapılan sunum ve değerlendirmeler ile başladı. Görev dağılımı ve Ülke Kurultayının değerlendirilmesi ile toplantı devam etti. Kurultay genel olarak olumlu değerlendirildi.
Yeni göreve başlayan ÜGK’nın kısa süre içerisinde olumlu pratikleri vurgulandı. 3 Mart merkezi Efrin yürüyüşü ve 17 Mart Newroz etkinliğine kayıtsız kalınmadı. Bunun haricinde faşist TC devletine yönelik sürdürülen silah sevkiyatını teşhir ve şehirlerin süslenmesi için yapışkanlar hazırlandı.
Verilen aranın ardından toplantı bölge ve alanların değerlendirilmesi ile devam ederken alanlara yönelik somut yönelimler ve hedefler belirlendi. Merkezi Kongreye daha hazırlıklı gitmek ve hazırlıkları tamamlamak için Ülke GEnölik Komitesi içerisinde somut görevlendirmeler yapıldı. Almanya’daki G20 eylemlemlikleri bahane gösterilerek gerçekleştirilen ev baskınlarına ve alman emperyalizmin Efrin işgalini destekleyici tutumuna karşı önümüzdeki süreçte hazırlanacak materyaller ile alanlarda eylemlikler örgütlenecek.

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑