Genel

Published on Eylül 20th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Vefat eden Ayhan için HDK-A’dan mesaj: Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız!

Dün geçirdiği kalp krizi nedeniyle Erbil (Hewler)’de vefat eden HDP Urfa milletvekili İbrahim Ayhan için HDK-A taziye mesajı yayınladı. “Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız!” başlığıyla yayınlanan mesajda “İbrahim Ayhan Yoldaşımız Halkının ve Halklarımızın Mücadelesinde Yaşayacak!..” dendi.

AF (Brüksel)

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Eşsözcüleri Esra Asiye Güden – Demir Çelik imzasıyla yayınlanan mesaj şöyle:

Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız!

Kürt halkının onurlu evladı, yoldaşımız HDP Urfa milletvekili İbrahim Ayhan’ı yitirmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.
Sevgili yoldaşımız İbrahim Ayhan’ın, dün Çarşamba gecesi Hewler’de (Erbil) geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini yitirdiği haberini almış bulunuyoruz.
Başta Kürt halkı, ailesi, partisi HDP ve biz yoldaşları gelmek üzere, Türkiye halklarına, ezilenlere bir canını, kararlı bir mücadele insanını yitirdiğimiz için başsağlığı ve metanet diliyoruz.
Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız!..
Üzgünüz çünkü, bir yoldaşımızı daha yitirmenin acısını ve boşluğunu yaşıyoruz!
Öfkeliyiz çünkü, yoldaşımızın hayatını kaybetmesini normal bir ölüm olarak görmüyoruz!
Öfkeliyiz çünkü, faşist diktatör Erdoğan’ın emriyle yoldaşımızın milletvekilliği düşürülmüş ve hakkında açılan davalar ve verilen hapis cezaları nedeniyle memleketini, ailesini ve mücadele ettiği alanı terk etmek zorunda bırakılmıştır!..
Öfkemiz bir yoldaşımızın daha memleketinden, ailesinden, sevdiklerinden uzakta hayatını yitirmesinedir!..
Öfkemiz faşizme, Saray-AKP iktidarının baskı ve zulüm politikalarına, yoldaşlarımıza halklarımıza yaşattığı işkenceleredir!..
Öfkemiz genç yaşta ve yaşamının en verimli zamanında sevgili yoldaşımız İbrahim Ayhan’ı ailesinden ve bizlerden alan ölümedir!..
Bir kez daha yodaşımızın eşi Rezan Ayhan ve çocuklarına, ailesine, Urfa halkına, partisi HDP’ye, Kürt halkımıza ve Türkiye halklarına baş sağlığı ve metanet dilerken, onun bıraktığı yerden mücadeleyi omuzlayacağımıza, özgürlük mücadelesini başarıya ulaştıracağımıza söz veriyoruz…
Şehit Namırın!..
İbrahim Ayhan Yoldaşımız Halkının ve Halklarımızın Mücadelesinde Yaşayacak!…

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Eşsözcüleri
Esra Asiye Güden – Demir Çelik

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑