Kadın

Published on Mart 9th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm’lu Kadınlar dün meydandaydı

Ulm’da bir araya gelen HDK-Ulm Kadın Meclisi Girişimi, SKB, Partizan, SYKP Avrupa Kadın Meclisi, TJK-E, MLPD, ADKH ve Yeni Kadın’dan oluşan Ulm Demokratik Kadın Platformu, dün 8 Mart Kadınlar Günü eylemi gerçekleştirdi. Pazar günü de zengin kültürel ve politik içerikli salon etkinliği var.

AF (Ulm)
Ulm Demokratik Kadın Platformu (HDK-Ulm kadın Meclisi Girişimi, SKB, Partizan, SYKP Avrupa Kadın Meclisi, TJK-E, MLPD, ADKH ve Yeni Kadın) 8 Mart’ta şehir merkezinde gerçekleştirdikleri Dünya 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü mitingine ilgi büyüktü. Çadır kurup, enformasyon standı kurdular. Bayrak ve pankartlarını açan kadınlar, bildiri dağıtıp, konuşmalar yaptılar.

Erbane ve darbukalarıyla şarkı söyleyen kadınlar halay da çektiler. Gösteride Ulm’lu kadınlar, sokak gösterisinin dışında ikinci etkinlikleri olan 11 Mart’ta düzenlenen geceye çağırdılar.
Yapılan konuşmalarda, erkek egemen sisteme ve şiddetine karşı direnmeye, mücadele etmeye devam edeceklerini duyurdular.

Gecenin de ana temasının kadın özgürlüğü Afrin olacağı açıklandı. Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret’in de konuşmacı olarak katılacağı, zengin içerikli, 11 Mart etkinliğinin geliri Afrin’e gönderilecek. Ulm / Kuhberg’teki spor kulübünde gerçekleştirilecek olan ve herkesin katılabileceği geceye, tüm kadınların, erkeklerin, çocukların yoğun katılım sağlaması çağrısında bulunuldu.

 

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑