Almanya

Published on Eylül 23rd, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm’da Meşale için 17. miting düzenlendi

Ulm’da Meşale Tolu ile dayanışma komitesi tarafından sürdürülen ve her hafta düzenlenen dayanışma mitinglerinde 17. kez Ulm çarşı merkezinde buluşuldu. 7 Ekim günü Meşale Tolu ile dayanışma konseri var.

AF (Ulm)

Türkiye’de tutuklu olan Gazeteci Meşale Tolu’nun ve tutuklu tüm gazetecilerin  özgürlüklerine kavuşmalarını sağlamak için, Ulm’da Meşale Tolu ile dayanışma komitesi tarafından sürdürülen ve her hafta düzenlenen dayanışma mitinglerinde 17. kez Ulm çarşı merkezinde buluşuldu.

Meşale Tolu ile gazeteci Deniz Yücel’in resimlerinin açıldığı pankartta, komite adına konuşma yapan sözcü, 11-12 Ekim günü Tolu’nun ilk kez mahkemeye çıkarılacağını, bu anlamda buradan dayanışmanın önemine vurgu yaparak, mahkemeye delegasyon olarak katılmak isteyenlere çağrı yaptı.

Sözcü, 7 Ekim günü Meşale Tolu ile dayanışma konseri düzenleyeceklerini, Ulm Belediyesi’nin destekleği konserin, mahkeme öncesi önemli bir dayanışma ağı olduğunu söyledi ve herkesi dayanışma konserinin doğal çalışanı olmaya çağırdı.

Gazeteci Tolu’nun okul arkadaşının ailesine yazdığı mektubu mitinge katılarak okuyan Tolu’nun okul arkadaşının annesi, duygusal anlar yaşattı katılımcılara.

Tolu Ailesi’nin katıldığı mitinge Uluslararası Liste Ulm-MLPD  ve Sol Parti Ulm milletvekili adayları katılırken,  AGİF, ATİF, ADHF, HDK-Ulm, Anadolu Federasyonu, MLPD, LİNKE, NAV-DEM ve SYKP üyeleri katılarak destek verdiler.

Tags: , , ,


About the Author



Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑