İnsan Hakları

Published on Kasım 9th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm’da Cem Evi Dayanışma Gecesi düzenlendi

500’ün üzerinde kişinin katıldığı şenlik, halihazırdaki binanın yıkılıp, yerine modern bir Cemevi ve kültür kompleksinin inşası için düzenlendi.

AF (Ulm)

Alevi Kültür Merkezi (AKM) Ulm tarafından düzenlenen “Cem Evi Dayanışma Gecesi” kültür etkinliği büyük ilgi gördü. Kültür Şenliğine yüzlerce kişi katıldı.

VFB Halle Eselsberg’te düzenlenen gece, yeni yapılacak Cem Evi yararına düzenlendi. AKM Ulm muhteşem bir bina ile yeni bir cem ve kültürevi merkezine sahip olacak. Halihazırdaki bina yıkılıp, yerine modern bir Cemevi ve kültür kompleksi inşa edilecek.

Gecede bir konuşma yapan AKM Ulm Başkanı Kaan Yalçın, kompleksin projesinin hazır olduğunu ve inşa için iznin alındığını belirtti. Yalçın, dayanışmada bulunan tüm üye, kurum ve esnaflara teşekkür ederek “Aidat, bağış ve çeşitli şekilde katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Bundan sonra da inşa için maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var. Tasarlanan muhteşem Cem Evi ve Kültür Kompleksi’ni Ulm ve çevresine kazandırmanın haklı gururunu hep birlikte yaşayacağız. Yardımlarınızı esirgemeyeceğini biliyoruz.” dedi. Kaan, genel diğer faaliyetleri hakkında da bilgilendirmede bulundu.

Gecede açılan yiyecek ve içecek standlarında yoğun olarak çalışan dernek üyeleri ve dostları, derneklerine katkı sunabilmenin mutluluğunu yaşadılar. 500’ün üzerinde kişinin katıldığı gecenin kültür programı ise şöyleydi: Kenan Batman, Ali İlhan, Caner Karakuş, Davul Zurna Ekibi, Ahmet Demirel, Tülay, Barış Kordu. Programı sanatçı Murat Özdemir hazırladı ve ayrıca kendisi de sahnede yerini aldı.

Gecede, Türkiyeli kurumlardan AGİF, ATİF, Partizan, SYKP ve DİDF enformasyon standları açtılar.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑