Almanya

Published on Ekim 12th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm’da AfD protestosu

Irkçıların toplantısı öncesi Ulm’daki sol kurumlar tarafından düzenlenen anti-faşist gösteriye, Türkiyeli göçmen örgütlenmelerinden AGİF, DİDF, SYKP ve HDK-Ulm da katıldı.

AF (Ulm)

Irkçı Almanya İçin Alternatif (AfD) partisi tarafından Ulm’da düzenlenen “Yurttaşlarla Diyalog” toplantısı protesto edildi. DGB sendikası, “Daha Fazla Demokrasi” adlı kurum, çeşitli sol parti ve örgütler tarafından oluşan sol yelpaze tarafından düzenlenen etkinliğe ilgi büyüktü.

Gösteride Türkiyeli göçmen örgütlenmelerinden AGİF, DİDF, SYKP ve HDK-Ulm’un da içinde yer aldığı anti-faşist kurumlar, ırkçıların toplantı yapacağı Münster meydanında  bulunan Stadthaus’un yanında enformasyon standı açtı ve mitingi düzenledi.

Stand ve mitingte yapılan konuşmalarda, faşizmin her türlüsüne karşı çıkmak gerektiği vurgulanırken, içinde bol miktarda neonazi bulunan ırkçı parti AfD’ye karşı mücadele kararlığının altı çizildi. Son aylarda Chemnitz ve diğer şehirlerde artan ırkçı saldırılara karşı Ulm’da da geçen ay düzenlenen miting ve yürüyüşe binden fazla anti-faşist katılmıştı.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑