Genel

Published on Temmuz 1st, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm Meşale için 8 haftadır meydanda

Ulm’de Nuriye, Semih ve Meşale için dayanışma mitingi gerçekleştirildi. Meşale için 8 haftadır devam eden dayanışma mitinglerine, son haftalarda, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışma da dahil edildi. 8. hafta mitingine HDK-A, SYKP, ADHF, Halk Cephesi, AGİF ve ATİF katıldı.

AF (Ulm)

Dün, Ulm Münsterplatz’da Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Meşale Tolu için dayanışma mitingi gerçekleştirildi. Miting Meşale Tolu’nun son durumu üzerine yapılan bir konuşmayla başladı. Ulm’de doğup büyüyen Meşale Tolu’nun, Türkiye’de iki ay önce Etha’ya yönelik yapılan operasyonla gözaltına alındığını ve bugün 2,5 yaşındaki çocuğuyla mapushaneye atıldığını AGİF adına konuşmacı tarafından dile getirildi. Herkesi Meşale için dayanışmaya çağırdı. Ardından söz Tohum Kültür Merkezi yöneticisine verildi. Yönetim üyesi Nuriye ve Semih’in bugün neden açlık grevinde bulunduklarını ve taleplerinin, sağlık durumlarıyla birlikte, ne olduğunu kitlelere aktardı. Miting boyunca alman SWR TV kanalının alanda bulunması dikkat çekiciydi. Çoğu haftalar olduğu gibi, bu hafta da öğretmeni bir konuşma yaptı. Meşale’nin lise dönemindeki öğretmeni Landinger söz alıp kendi gözüyle Türkiye’nin son durumunu objektif değerlendirmesi alkışlarla karşılandı. Nuriye ve Semih için son söz ATİK tarafından yayınlanan bildirinin sunumuyla yapıldı. Mitingde HDK-A, SYKP, ADHF, Halk Cephesi, AGİF ve ATİF yer aldılar.

İmza kampanyasının da sürdürüldüğü, Meşale Tolu’yla dayanışma mitingleri her cuma devam edecek. Yine önümüzdeki pazartesi, 3 Temmuz’da aynı yerde, tüm Avrupa’da olduğu gibi, Ulm’da da Figen Yüksekdağ ile dayanışma mitingi gerçekleştirilecek.

kaynak: atik-online.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑