Almanya

Published on Şubat 2nd, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm ve Heidenheim’da Afrin protestosu

Bu akşam, Ulm ve Heidenheim şehirlerinde “Uyarı Nöbeti Gösterileri” yapıldı. 10 Şubat’ta Ulm ve geniş çevresinden şehir ve kasabalardan katılımın sağlanacağı, merkezi yürüyüş ve miting gerçekleştirilecek.

AF (Ulm)

Tüm Dünyada ve Avrupa’da olduğu gibi, Ulm’da da kurulan “Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu” faaliyetlerine devam ediyor. Düzenli toplantılarını da gerçekleştiren platform, bu akşam öHeidenheim ve Ulm şehirlerinde iki ayrı gösteri düzenledi. Şehir merkeezlerinde düzenlenen gösterilerde “Türk Ordusu Kürdistan’dan Defol” Almanca pankart ve çok sayıda sivil katliamların gösterildiği dövizler taşındı. Atılan sloganlar, arada polis uyarısıyala karşılaştı. Bu sloganlardan biri de “terşrist Erdoğan”sloganıydı.

Geçtiğimiz hafta, polisin provokasyonuna rağmen, Ulm şehir merkezinde, Türk Devletinin Afrin’i işgal saldırısına karşı 4 miting gerçekleştiren platform, merkezi Köln Mitingi’ne gidişi de örgütlemişti.

“Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu”, merkezi platformun eylem takvimi dahil, bunun dışında yerel etkinlikler kararı da aldı. Uyarı nöbetlerinin yanısısıra. Almanca panelin de örgütleneceğini belirten platform, oluşuma Alman ve diğer uluslardan kurumların da katılımını sağlamak için yoğun çaba sarfedecek.

Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu’nu oluşturan, Ulm’da bulunan ATİF, Partizan, AGİF, SKB, Yeni Kadın, ADHF, NAV-DEM, SYKP, Avrupa Partizan, HDK-A’nın yanısıra, Ulm’daki mitinge MLPD, Die Linke, DİDF gibi kurumlar da destek verdi. Heidenheim’daki etkinliğe 100, Ulm’daki gösteriye ise 200 civarında kişi katıldı. Her iki gösteride de çok sayıda Rojavalı Kürt vardı.

Önümüzdeki hafta cumartesi günü, 10 Şubat’ta Ulm’da geniş bölgeyi kapsayan, merkezi yürüyüş ve miting düzenlenecek. Ulm şehir merkezinde gerçekleştirilecek bu etkinliğe, Ulm’un yanısıra, Memmingen, İllertissen, Biberach, Günzburg, Heidenheim, Aalen, Giengen, Laichingen, Geislingen gibi çevre şehir ve kasabalardan da katılım bekleniyor.

Yine platformdan yapılan açıklamada, tüm etkinlik duyuru ve açıklamalarına HDK-Ulm’un facebook.com/hdp.ulm adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑