Almanya

Published on Aralık 5th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm AJK Genel Kurulu toplandı

Ulm ve çevresinde 30 yıldır faaliyet yürüten AJK, genel kurulunu toplayarak, yeni yönetimini de seçti.

AF (Ulm)

            30 yıldır Ulm ve çevresinde göçmenlere eşit sosyal siyasal haklar ve yerli sınıf kardeşleriyle birlikte mücadele amacıyla mücadele eden AJK e.V. (Ulm İşçi Gençlik Kültür Derneği), Neu-Ulm’da bulunan dernek binasında genel kurulunu topladı.

Divan seçiminin ardından, dernek onur üyeleri şahsında, özgürlük ve eşitlik mücadelesinde ölümsüzleşenler için yapılan saygı duruşuyla devam eden kongre, geçmiş dönem falıyet raporunun sunumu ve üzerine düşünceler konuşuldu.

Türkiye’de tutuklu olan Gazetecilere Özgürlük kampanyasından, Afrin gösterilerine, Irkçılığa karşı mücadeleden, birleşik demokratik cephe mücadelesine olmak üzere birçok faliyetin konuşulduğu, eleştiri ve önerilerin olduğu gündemde, yeni dönemin çalışma hedeflerinin neler olabileceğinin altı çizildi.

Mali rapor sunumu ve aklanması sonrası, yeni yönetim kurulu seçimlerine gidildi. Kadın kotası gözetilerek 5 asil 2 yedek üyenin seçildiği kongre, bu cumartesi, 8 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan federasyonları Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) kongresi için delege seçimi yaparak 4 delegesini belirledi.

İlerici ve demokrat göçmen kurumlardan, ADHF, HDK-Ulm, SYKP ve Tohum Kültür Merkezi kongereye katılarak ve mesaj göndererek, kongreyi selamladılar.

Öneri ve temennilerin sunulduğu kongrede, önümüzdeki dönem derneğin 30. yılı için bir dayanışma konserinin düzenlenmesi, sosyalist önderler Rosa Lüxsemburg ve Karl Libnecht’in katledildekleri 100. yılındaki etkinliklere katılmak, yerelde yapılacak belediye meclis seçimlerine diğer ilerici ve göçmen kurumlarla birlikte adaylar çıkarma önerileri konuşuldu.

Kongre yapılan konuşmalar ve seçilenlerin tebrik edilmesinden sonra son buldu.

Arşivden fotoğraf

 

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑