Sömürgecilik

Published on Mart 22nd, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Türk ordusunun Afrin’den kaçışı başladı mı

Sömürgeci Türk ordusunun Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Afrin’de sürdürülen “Zeytin Dalı Harekatı” adlı işgal girişimiyle ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çatışmaların devam ettiği ve  Afrin’deki sivillerin de nefret ettiği Türk ordusundan üç askerin ölmesinden sonra, dönüş haberlerinin çıkması manidar karşılandı.

Sömürgeci devletin yayın organı Anadolu Ajansı AA’nın servis ettiği ve Hürriyet’in internet sitesinde de yer alan “dönüş” haberi şöyle:

“Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamalarda bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, teröristlerden temizlenen yerlerde, halkın evlerine dönmeye başladığını ifade etti.

Orgeneral Akar, Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaralanan 157 TSK personelinin, tedavilerinin ardından kendi istekleriyle muharebe sahasına döndüğünü belirterek, ‘Dünyanın hiçbir ordusunda bulunamayacak böylesine asil hasletlere sahip, şerefli ve temiz kalpli insanlarla görev yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.’ dedi.”

Sömürgeci Türk ordusunun Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Afrin’de sürdürülen “Zeytin Dalı Harekatı” adlı işgal girişimiyle ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çatışmaların devam ettiği, her gün ağır darbelerin alındığı ve Afrin’deki sivillerin de nefret ettiği Türk ordusundan bugün üç askerin ölmesinden sonra, dönüş haberlerinin çıkması, bir çok çevre tarafından manidar bulundu. Son günlerde, Almanya dahil, Türk ordusununun Afrin’den çıkmasını isteyen seslerde de artış başladı.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑