Almanya

Published on Ekim 16th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Toprak ve Akter’le devam

Geçtiğimiz günlerde olağan kongresini kongresini gerçekleştiren HDK-Ulm, seçilen yürütme kurulu içinde de eş sözcülerini belirledi. Eşsözcüler yine Songül Toprak ve Serkan Akter oldu.

AF (Ulm)

Ülke örgütlenmesi olan Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Almanya’nın kent meclislerinden HDK-Ulm Meclisi, 24 Eylül’de 1. Olağan Kongresi’ni DGB Haus’ta başarıyla gerçekleştirmişti. Kongrede, meclisin seçtiği 11 kişilik yürütme kurulu ilk toplantısını gerçekleştirerek, kendi içinde görev bölümüne gitti.

Bir yıl boyunca başarılı bir çalışma yürüten eski eşsözcülerle “yola devam” diyen yürütme kurulu üyeleri, Songül Toprak ve Serkan Akter’i oybirliğiyle yeniden eşsözülüğe getirdi. Yürütme Kurulu’nun ilk toplantısında, diğer görevler de belirlendi. Kadın Meclisi Girişimi, Gençlik Meclisi Girişimi, Halklar ve İnançler Komisyonu, Dış İlişkiler ve Basın Yayın Komisyonu, Mali Komisyon için üyelerin belirlendiği toplantıda, düzenli toplanma kararı alındı. Her ayın ilk perşembe günü toplanacak olan Yürütme Kurulu, acil durumlarda ayrıca bir araya gelecek. Yine iki toplantı arasında komisyon ve diğer organlar toplantılarını ayrıca gerçekleştirecekler.

10 Aralık için meclis toplantısı kararı alan yürütme kurulu, bu toplantıyı kahvaltılı şekilde organize edecek. Önümüzdeki Ocak ayında bir halk toplantısı geröekleştirecek olan HDK-Ulm, konuşmacı olarak HDK-Avrupa Eş Sözcüsü Demir Çelik’i davet edecek.

Başta Ulm ve Neu-Ulm Belediye Başkanları olamak üzere, basın-yayın kuruluşları ve Alman, Türkiyeli ve diğer uluslardan kurumları, dernekleri, partileri ziyaret edecek olan yürütme kurulu, örgütlenme çalışmalarını da yoğunlaştıracak.

Yine bu güne kadar olduğu gibi, Meşale Tolu, Deniz Yücel, Peter Stuedtner ve diğer tüm gazeteci ve insan hakları savunucuları için çalışma yürütmeye ve meydanlara çıkmaya devam edecek. Tüm bu eylemlerede, başta Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş olmak üzere, tutuklu tüm vekiller, parti başkanları ve aktivistleri, belediye başkanları ve tüm politik tutuklularla dayanışma ilk sırada yer almaya devam edecek.

“HDK-Ulm, ülkemizin bulunduğu durumdan ötürü, ağırlıklı Türkiye’ye yönelik faaliyet yürütme durumunda kalsa da, buraya yönelik, göçmen ve azınlık olmaktan dolayı kaynaklanan sorunlara da eğilmeye devam edecektir” açıklamasında bulunan yeni eşsözcüler Toprak ve Akter “Ülkemizin bulunduğu durum hepimizin malumu. Bu nedenle halklarımızın demokrasi, özgürlük ve barış mücadelesiyle daynışmamız devam edecek” dediler.

 

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑