Almanya

Published on Şubat 14th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Tohum, 42. Genel Kurulu’nu yaptı

Ulm Tohum Kültür Merkezi, 42. Dernek Genel Kurulu‘nu başarıyla gerçekleştirdi.

AF (Ulm)

Ulm Tohum Kültür Merkezi (TKM), 42. Dernek Genel Kurulu‘nu, başarıyla gerçekleştirdi. Divanın seçimiyle gündem maddeleri dernek üyelerine sunuldu ve üyeler tarafından onaylandı. Ardından söz 41. dernek yönetim kuruluna verilerek, yönetim tarafından siyasi perspektif ve faaliyet raporu sunuldu.

Siyasi perspektif yazısında dünyanın, Türkiye’nin, Ortadoğu’nun ele alınışıyla birlikte Ulm bölgesine özgün, uzun ve kısa vadeli hedefler, üyeler ve dinleyicilerle paylaşıldı. Perspektif yazısında Ulm Tohum Kültür Merkezi, ATİF kurucu üyesi olduğunu ve bununla birlikte 1986’da kurulan ATİK’e bağlı olduklarını ve tüm iradelerini tanıdıklarını özellikle vurguladı.

Sunulan faaliyet raporunda TKM’nin bir yıl içerisinde toplam 39 etkinlik ve faaliyet örgütleyicisi oluşları tüm katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Sunulan siyasi perspektif ve faaliyet raporları yüzde 90 oy oranıyla onaylanarak, yeni yönetim seçim gündemine geçildi.

ATİK-ATİF iradesi tanınarak farklı kurum temsilcileri yeni dernek yönetim kurulu seçimine kendilerini sundular. 9 dernek üyesinden 7 ATİF taraftarı oy çoğunluğunu sağlayarak yeni yönetim kurulunu oluşturmuş oldular.

Dernek denetim kurulunun seçimi ile dilek ve temenniler dile getirildikten sonra dernek üyeleri tarafından 42. Genel Kurul başarıyla sonlandırıldı. Ayrıca genel kurulda SYKP ve ADHK temsilcileri söz hakkı alarak, yeni yönetime başarı dileklerini sundular.

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑