Genel

Published on Haziran 17th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

TKP/ML Münih davasında skandal!

Münih Mahkemesi  başyargıcı Dr. Dauster’in yardımcısı olan Hakim Lemke boş zamanlarında yaptığını söylediği internet takibiyle, yürüyen dava hakkında topladığı „delilleri” mahkemeye sundu.

AF (Münih)

AHM haber sitesinde “TKP/ML Münih davasında Skandal..!” başlığıyla yer alan haber şöyle:

Münihte görülmekte olan TKP/ML davasında dün bir skandal yaşandı.</em>
<em><strong>Münih OLG Mahkemesi  başyargıcı Dr. Dauster
in yardımcısı olan  Hakim Lemke boş zamanlarında yaptığını söylediği internet takibiyle, yürüyen dava hakkında topladığı „delil“ leri mahkemeye sundu.

Delil diye gösterilen ATİK web sitesi www.atık-online.net sayfasında yer alan Nisan ve  Mayıs 2018  tarihli Müslüm Elmanın açıklamasının yayınlanmasını ve Mahkeme önlerinde yapılan miting çağrılarını ATİKin TKP/ML ye bağlı çalışan bir örgüt olarak delillendirmeye çalıştı. Mücadele, YDG ve Yeni Kadın dergi ve web sayfalarındaki açıklamaları TKP/ML yan örgütü olarak sunmaya çalıştı. Bu, araştırma ve soruşturmanın genişleyen biçimde devam ettiğine ve önümüzdeki süreçte demokratik kurum ve devrimci yapıların kriminalize edilmesine ve davalar açılmasına yönelineceğine dair  bir işaretti.

İlginç ve skandal olan şey, delil toplama ve araştırma yapmada görevli olan Savcı yada BKA Polisi yerine bunu bir Yargıçın yapıyor olmasıydı.</strong></em>
<em>Alman adalet sisteminde sözde objektif ve tarafsız olması gereken bir Hakim
in tarafsızlığını ve önüne gelen delilleri değerlendirmesi gerekirken, kendisinin „delil“ toplaması ve bunu yargılamasını yaptığı bir davada sunması ne kadar „tarafsız“ olduğunu gözler önüne serdi. Hakim bu tavrıyla kendine, savcı ve polis görevi edinmişti. TKP/ML davası savunma avukatlarının Hakim eliyle „delil“ toplanmasına itiraz ederek, Hakimin böyle bir göreve neden talip olduğunu anlayamadıklarını ve yapılanı etik bir davranış görmediklerini basın özgürlüğü olan bir ülkede yayın yapan bir internet sitesinden haber kopyalamak ve takip etmek, Hakimin işi olmasa gerek diye itirazlarını belirttiler.

Dün,10 tutsağın yargılandığı TKP/ML davasında, devrimci komünist tutsaklardan Dr.Sinan Aydın ve Seyit Ali Uğur mahkemede özgeçmişlerini sunan birer açıklama yaptılar. Devrimci mücadelenin her koşulda meşru bir hak ve görev olduğunu, bu suçsa? Haksızlığa, sömürüye, baskıya, işkenceye karşı her koşulda ve mekanda mücadele etmeye devam ederek bu suçu Komünistler olarak işlemeye devam edeceklerini belirttiler. Konuşmalarında, emperyalist sistemin barbarlığına ve faşist Türk devletinin katliamcı tarihine dikkat çektiler.

Türk devletinin sahte delillerini dosyada „hazine“ bulmuş gibi değerlendiren, TC faşist rejimini „demokratik“ bir sistem gibi gören Alman Savcılık makamı sınıf karakterine uygun olarak bizleri suçlamaya çalışmaktadır. “Zulmün ve baskının olduğu yerde isyan etmek meşrudur, Baskı ve zulme sessiz kalmak alçaklıktır!“ dediler.

TKP/ML davasının duruşması 18.06.2018 Pazartesi günü devam edecek.

AHM / Avrupa Haber Merkezi / Münih

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑