Göçmenlik

Published on Ekim 3rd, 2015 | by Avrupa Forum 2

0

Avrupa SYKP‘li Kadınlar: „Birlikte daha güçlüyüz“

Avrupa‘nın çeşitli ülke ve şehirlerinden SYKP’li Kadınlar Almanya’da buluşuyor.

 

 sykp-kadin-g02Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) üyesi kadınlar tarafından, “Birlikte daha güçlüyüz“ sloganıyla „Kadınlar Buluşması“ düzenleniyor. 24-25 Ekim tarihlerinde Güney Almanya’da bulunan Lörach şehrine yakın Titisee Bruderhalde‘de buluşuluyor.

İlk kez düzenlenen toplantıya büyük ilgi olduğu, Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti,  Hollanda gibi Avrupa’nın dört bir yanından SYKP’li kadınların biraraya geleceği bildirildi.

„SYKP Avrupa Kadın Buluşması“ adıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek toplantıyı düzenleme koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada; „Toplantımıza çok sayıda, partimiz dışından göçmen ve mülteci kadın da katılacak“ diyerek, bu toplantının aynı zamanda, SYKP’li kadınların, mülteci ve göçmen kadınlarla buluşması olacağını belirttiler.

 

Yine yetkililer tarafından yapılan açıklamada, toplantıda ağırlıklı olarak göçmen kadın sorunları üzerine durulurken, güncel sorunlar da ele alınacak. Tanışma ve kısa bilgilendirmeden sonra, „Avrupa’da göçmen kadınların durumu-örgütlenmesi ve SYKP’li kadınların örgütlenmesi nasıl olmalı?“ konuları da gündem maddesi olarak görüşülecek.

Toplantı için daha geniş bilgiyi 0041 78 878 05 65 numaralı telefondan ya da bulunduğunuz ülkelerdeki SYKP irtibat bürolarından alabilirsiniz. SYKP Avrupa ve ülke Facebook sayfalarından da bilgi edinebilirsiniz.

 

AF / Basel

 

 

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑