Kadın

Published on Kasım 19th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

SYKP’li Kadınlar Almanya’da toplandı: Bir Hayalin Peşinde

SYKP Avrupa Kadın Meclisi üyesi kadınlar, Almanya’nın Friedrichshafen kentinde bir araya gelerek 7. toplantısını gerçekleştirdi. Dün sona eren 2 günlük toplantıda, SYKP’li kadınlar 25 Kasım etkinliklerine aktif katılım çağrısında bulundu.

AF (Friedrichshafen)

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Kadın Meclisi üyesi kadınların gündeminde kadın özgürlük mücadelesi vardı. Bu kez “Bir Hayalin Peşinde” şiarıyla, geçtiğimiz hafta sonu, 17-18 Kasım tarihlerinde Almanya’nın Friedrichshafen şehrinde gerçekleştirilen 2 günlük kadın buluşmasında çeşitli konular derinlemesine işlendi. Buluşmaya Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden SYKP’li kadınlar katıldı.

“Bir hayalin peşinde” başlığıyla, “Siz de gelin birlikte hayal kuralım ve hayalimizi nasıl gerçekleştirceğimizi konuşalım” denerek çağrısı yapılan, çeşitli sunum ve atölye çalışmalarının gerçekleştirildiği kadın buluşmasının programı şöyleydi:

-Atölye çalışmaları: Bir hayalin Peşinde! (Gelecek vizyon çalışması)

-Paneller: 1) Hayalini kurduğumuz dünyaya nasıl ulaşabiliriz? 2) Nasıl örgütlenmeliyiz 3) İşviçre genel Kadın Grevi ve kadının çalışma hayatındaki yeri 4) Pratik faaliyetler ve planlama 5) serbest gündem ve eğlence.

SYKP’li kadınlar 25 Kasım etkinliklerine katılım çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne hazırlıkların devam ettiğini ve bulundukları tüm ülke ve kentlerde, diğer Türkiyeli ve yerli kadın örgütleriyle birlikte sokağa çıkacaklarını ve çeşitli etkinliklerde bulunacaklarını belirttiler. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden  kadınların katılımıyla gerçekleşen toplantıda, SYKP Avrupa Meclisi’nin 2018’nin Eylül ayında ilan ettiği ve bir yıl sürecek olan “Emek” eksenli kampanya da ele alındı. Türkiye’deki Flormar ve diğer işçi eylemleriyle de dayanışmalarını sürdüreceklerini açıklayan SYKP’li kadınlar, Türkiye’de ve tüm dünyadaki, kadın özgürlüğü ve genel olarak demokrasi mücadelesiyle dayanışmayı yükselteceklerini açıkladılar.

Kadınların mücadele gündemlerini ve deneyimlerini bilince çıkartacak eylem, etkinlik ve eğitimlerin bir parçası olarak organize edilen bu toplantıların önümdeki dönemde de devam edecek. SYKP Avrupa Kadın Meclisi 8. Toplantısı önümüzdeki Mayıs ayında, Lozan’da gerçekleştirecek.

Yine yapılan açıklamada, SYKP Avrupa Kadın Meclisi, etkinlik ve eylem takvimini SYKP Avrupa Kadın Meclisi Facebook sayfasında duyurulduğu ve güncellendiğinin altı çizildi. SYKP ile iletişime geçmek, etkinlik ve duyurularının takip için meclisin facebook adresine sadece tıklamnız yeterli: facebook.com/sykpavrupakadinmeclisi

 

 

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑