Almanya

Published on Ocak 8th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

SYKP Avrupa: Deniz’e yapılan saldırıyı lanetliyoruz

SYKP Avrupa Örgütü, yayınladığı açıklamayla, doğum yeri Almanya’nın Düren şehrinde silahlı saldırıya uğrayan Amedsporlu futbolcu Deniz Naki’ye suikast girişimini lanetlediğini ve  sorumluların ortaya çıkarılmasını istedi.

AF Haber Merkezi

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Koordinasyonu tarafından bugün yapılan açıklama şöyle:

Deniz’e yapılan saldırıyı lanetliyoruz

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa olarak Amedsporlu futbolcu Deniz Naki’ye, Almanya’da yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerini lenetliyoruz.

Yıllardır AKP/Erdoğan iktidarının korkusuz muhaliflerinden olan Naki, sadece spor camiasında değil, her alanda gösterdiği mücadele azmi ve korkusuzluğu milyonlara cesaret örneğidir.

Sadece maç cezasıyla kalmayan iktidar ve yandaşları, Deniz Naki’ye sosyal medyada saldırıların yanı sıra ve sokakta da fiziki linç girişimlerinde bulunmuştu. Futbolcu hakkında, 2016 yılında 5 yıla kadar hapis cezası istenmişti. Yine, geçtiğimiz yılın ekim ayında Amedsporlu Deniz Naki, daha önce beraat ettiği “propaganda” davasında 1,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza 5 yıl süreyle ertelendi.

Ama nafile, hiçbir ceza ve linç girişimi, barış sevdalısı Deniz Naki’yi yolundan döndüremedi.

Demokrasi mücadelemizde örnek bir kişilik olan Deniz Naki’nin her zaman olduğu gibi, bugün de yanındayız, yarın da yanında olacağız.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Deniz Naki’ye suikast girişimi, tüm detaylarıyla aydınlatılmalı, sorumlular yargı önüne çıkarılmalıdır.

            AKP’ye çalışan, Avrupa’daki tüm muhbir, ajan, grup, çete ve benzeri oluşum üyeleri ile bunları yönlendirenler tutuklanmalı, örgütlenmeleri yasaklanmalıdır.

 

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)

Avrupa Koordinasyonu

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑