Almanya

Published on Temmuz 20th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Suruç’ta katledilenler unutulmadı

Türkiye’de ve tüm Avrupa’da olduğu gibi, bu akşam Ulm şehir merkezinde de düzenlenen etkinlikte, Suruç Katliamı lanetlenirken, katledilenler anıldı. HDK-Ulm tarafından düzenlenen etkinlik, ADHK, AGİF, ATİF, NAV-DEM ve SYKP tarafından aktif bir şekilde desteklenen gösteri, bu yıl da “Suruç için Adalet, Herkes için Adalet” mottosuyla gerçekleştirildi.

AF (Ulm)

 20 Temmuz 2015’te Suruç’ta gerçekleştirilen ve 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamın üçüncü yıldönümü nedeniyle, Ulm şehir merkezinde, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Ulm tarafından uyarı nöbeti düzenlendi. ADHK, AGİF, ATİF, NAV-DEM ve SYKP tarafından aktif bir şekilde desteklenen gösteri, bu yıl da “Suruç için Adalet, Herkes için Adalet” mottosuyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte, 15 Temmuz da lanetlendi. “Ne darbe, ne siyasal islam” değerlendirmesinde bulunan göstericiler “5 Haziran 2015’te Diyarbakır’da patlatılan ve hemen 2 hafta sonra 20 Haziran’da da Suruç’ta patlatılan bombaların, katliamların, sürgünlerin sonu gelmedi” derken “Katliamlar bizi mücadelemizden alıkoyamayacak. 33 Düş Yolcusu’nun yolundan gitmeye devam edeceğiz” dendi.

İlgilenenlere yönelik Almanca ve Türkçe bilgilendirimelerin yapıldığı gösteride, kamuoyu bilgilendirildi.

Avrupa’nın bir çok kentinde de HDK-A ve diğer çok sayıda kurum tarafından Suruç katliamı etkinlikleri gerçekleştirildi.

   

 

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑