Genel

Published on Temmuz 19th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Suruç Katliamı’nın 3. Yıldönümü Etkinlikleri

Yarın Ulm şehir merkezinde düzenlenecek etkinlikte, Suruş Katliamı lanetlenirken, Darbelere karşı net duruş sergilenecek. Yine yarın Stuttgart ve Avrupa’nın bir çok kentinde de Suruç katliamı etkinlikleri gerçekleştirilecek.

AF (Ulm)

20 Temmuz 2015’te Suruç’ta gerçekleştirilen ve 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamın üçüncü yıldönümü nedeniyle, Ulm şehir merkezinde, HDK-Ulm tarafından Uyarı Nöbeti gerçekleştirilecek. HDK-Ulm’un çağrısına, ADHK, AGİF, ATİF, NAV-DEM, SYKP ve MLPD tarafından da aktif destek verileceği açıklandı.
Etkinliğin bu yıl da “Suruç için Adalet, Herkes için Adalet” motosuyla gerçekleştirileceği açıklandı. HDK-Ulm tarafından yapılan açıklamada “Özgürlük isteminin de dile getirileceği gösteride, katliamlarla da özgürlük istemlerimizi bastırılamayacaklarını bir kez daha haykıracağız” dendi.
Uyarı Nöbeti (Mahnwache) şeklinde düzenlenecek etkinlik, saat 18.00’de Ulm şehir merkezinde, Münsterplatz’ta gerçekleştirilecek.

Yine yarın Stuttgart ve Avrupa’nın bir çok kentinde de HDK-A ve diğer çok sayıda kurum tarfından Suruç katliamı etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑