Kültür Sanat

Published on Temmuz 3rd, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Stuttgart’ta “Şehrimiz Renklidir” festivali

Stuttgart Dostluk ve Dayanışma Derneği “Şehrimiz Renklidir” festivalinin ikincisini Bad Cannstat Marktplatz meydanında gerçekleştirdi.

AF (Stuttgart)

DİDF üyesi Stuttgart Dostluk ve Dayanışma Derneği “Şehrimiz Renklidir” festivalinin ikincisini Bad Cannstat Marktplatz meydanında gerçekleştirdi.
Moderatörlüğünü DİDF Gençlik’ten Zeki Capci’nin yaptığı şenlik Schwäbisch Gmünd’ten gelen İtalyan halk dansları ekibinin gösterisi ile başladı. Akdeniz ülkesini insanı olmanın sıcaklığını gösterisinde sergiyelen İtalyan halk dansları grubu beğeniyle izlendi.
Dost-Der adına dernek yönetim kurulu üyesi Funda Özcan Almanca yapmış olduğu konuşmasında “Irkçılığa karşı mücadelede, Stuttgart 21 direniş hareketinde, konut sorununda kol kola eylemlerde yer aldık. Toplumsal yaşamın bütün alanlarında emekçiler olarak birlikte hareket ettiğimizde bizler kazanacağız. Bugün burada bu gerçekliği bir kez daha gördük” dedi.
Griechisch Pontischer Kulturverein Schorndorf Derneği ekibinin kemençe ve davul eşliğindeki muhteşem gösterisine izleyenler katılarak eşlik ettiler. Ressam Şükrü Kılınç’ın çocuklar için açmış olduğu resim atölyesi çalışması çocukların ilgi odağı oldu. Büyük bir heyacan için çocuklarının tablo çalışmalarını seyre dalan aileler DİDF’in apayrı bir örgütlenme olduğunu belirttiler.
Yüzlerce kişinin katıldığı ve onlarca kişinin ise el birliğiyle çalıştığı şenliğin programı Gruppe Bülbül Manush’un sahne almasıyla devam etti. Grup Manush müziğin evrenselliğinde seslendirdiği parçalarla dakikalarca alkış aldılar.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑