Kültür Sanat

Published on Ocak 8th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Stuttgart’ta Abdal Konseri

Alkışlar barışa, alkışlar özgürlüğe ve alkışlar kardeşliğe adandı…

AF / Ali Çarman / Stuttgart

Son bir kaç yılda neredeyse Almanya’da ayak basmadıkları yer bırakmayan Abdal / Haluk Tolga İlhan konserleri büyük beğeni almakta.

İşte bu konserlerden bir yenisi, mütevazi ve sınırlı olanaklarla müzikseverlere seslenen bir çalışma sonucu, dün akşam Stuttgart Liderhalle salonunda gerçekleşti.

Ahmet Arif’ten – Yunus Emre’ye, Pirsultan’da- Mahsuni’ye kadar, şairlerin, ozanların, aşıkların yüreklerinde dökülenler okundu.

Alkışlar barışa
Alkışlar özgürlüğe
Alkışlar kardeşliğe

Stuttgart Alevi Kültür Merkezi‘nde çocuk yaştayken başlayan çalışmalarını sabırla devam ettiren Can ile Ulaş’ın dinletisi gurur verdi.

Pop müzik dalında Stuttgart ve çevresinde sevilen Akustik Triko grubunun okuduğu her parça alkışlarla karşılandı.

Ve sahneye abdal grubu çıktı. Güzel türküleri, kendilerine has yorumlarıyla yüzlerce kişiye seslenen grup müzikseverlere türkü tadında güzel bir gece yaşattı.

Grup abdal, anadolunun dört bir yanında derleyip seslendirdiği parçalar beğeni kazandı.

Haluk Tolga İlhan’nın şimdi de kürtce bir kaç parça okuyalım dediğinde salonda alkış tufanı koptu.

Baden-Württemberg eyalet parlamentosu başkanı Muhterem Aras’ta konseri izleyerek çok güzel bir etkinlik olduğunu belirtti.

Stuttgart Dostluk ve Dayanışma Derneğinin de destek verdiği etkinlikte Basın özgürlüğü için imzalar toplandı. HDK Stuttgart Meclisi de açtığı standla 22 Ocak’ta düzenleyeceği „OHAL“ panelinin duyurusunu yaptı.

Gece geç vakitlere kadar süren konser sonrası, Haluk Tolga İlhan sevenlerine CD‘lerini imzaladı.

Nitelikli ve beğeni toplayan konserin gerçekleşmesinde büyük emeği olan İlyas Çağla, insanlarımız güzel etkinliklere ilgi duymakta. Bunu bu gecede bir kez daha yaşadık. Emeği geçen tüm dostlara teşşekür ediyorum dedi.

Share on Facebook48Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Tumblr0Email this to someone

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑