Kadın

Published on Kasım 22nd, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

SKB’li kadınlar sokakta

“Hayır Hayırdır Yasası”nı kadınlara anlatmak için kampanya yürüten Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB), Paris ve Bordeaux kentlerinde gar önleri ve pazarlarda broşür ve bildiriler dağıttı.

AF (Paris)
Fransa’da yürürlüğe giren “Hayır Hayırdır Yasası”nı kadınlara anlatmak için kampanya yürüten Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB), Paris ve Bordeaux kentlerinde gar önleri ve pazarlarda broşür ve bildiriler dağıttı. Yasadan doğan hakları konusunda kadınları bilgilendiren SKB’liler, kadınları 24 Kasım’da yapılacak buluşmaya davet etti.
SKB tarafından şu açıklama yapıldı: “Fransa’da kadın örgütleri bu yıl ‘1 milyon kadın şiddete karşı sokağa çıkıyor” şiarı ile çalışmalarını yürütürken ”bizler gücümüzü, kararlılığımızı ve şiddete maruz kalmış kadınların yalnız olmadığını göstermek istiyoruz. Metoo (ben de) hareketi şimdi artık Bizler (nous toutes) oldu.”

SKB ‘liler sabah erken saatlerinde trenlerde ve Paris’in merkezî garlarında Olmak üzere akşam saatlerinde ise Türkiyeli ve Kürdistanlı Göçmenlerin yoğun olduğu Saint Denis-Kemer, Konfeksiyon Atölyeleri ve işyerlerinde 24 Kasım’da Paris Opera meydanında saat 14,00 te başlayacak eyleme çağrı yaptı.

Tags: , , , ,


About the Author



Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑