Fransa

Published on Temmuz 17th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

SKB Işık Kutlu’yu andı

Fransa Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) Paris’te her yıl ışık kutlu anısına organize ettiği kadın pikniğini bu yıl Villepinte’de gerçekleştirdi. Piknikte Işık Kutlu’nun şiirleri okundu, mücadelesi ve kişiliği anlatıldı.

AF (Paris)

Kadınlar pikniği etkinliği Komünist yazar Işık Kutlu için yapılan saygı duruşu ile başladı. SKB adına yapılan konuşmada hayatın büyük mimarı olan Işık Kutlu için’ ’bu yiğit ve aydın devrimci insan ruhunu militan ve ışıldayan aklını genç devrimcilere, kadınlara, işçilere, yoksullara bıraktı gitti. Kutsiye Bozoklar bir yaşamın özsuyunu bıraktı bize. Dostları, yoldaşları ve ailesi’ ’daima bizimlesin daima seninleyiz diyorlar’ ’dendi.

SKB temsilci konuşmasının devamında güzel insan ve yoldaş kutsiye Bozoklar’ı yaşatmaya devam edeceklerini vurguladı.

Kutsiye Bozoklar ’ın kaleminde şiirler okundu

SKB sözcüsü Esra Asiye Güden ise yaptığı konuşmasında Kadınların kadın devrimcileri bu tür etkinliklerde anmasının önemine ve güzelliğine değindi. Güden Kobanê direnişinde ve savunmasında yitirilen kadın devrimcileri anarken ‘’onlar kadın devrimini savundu ve inşa sürecinde yer alarak mücadeleyi büyüttüler. Mücadele sadece Kürdistan ve Türkiye’de değil, Avrupa topraklarında ’da büyütülüyor. Biz SKB olarak kadın devriminin yolunda örgütlememizi büyüterek ilerleyeceğiz ‘’ dedi.

Güden Suruç katliamına da değinerek 20 Temmuz’da Paris’te BATACLON önünde yapılacak olan anmaya katılım çağrısı yaptı.

Piknik kolektif kurulan yeryüzü kadın sofrasında renkli sohbetler ve yapılan eğlenceli aktivitelerle sonlandırıldı.

Tags: ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑