Almanya

Published on Temmuz 6th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

SKB: Geleceğimizi karartamazsınız

Avrupa Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) yayınladığı bildiriyle çocuk ölüm, şiddet ve tecavüzlerinden iktidarı sorumlu tutarak “Çocuklarımızı yaşatmak biz kadınların boynunun borcudur. Tüm ezilenlere çağrımızda gelin geleceğimiz olan çocukları birlikte yaşatalım” dendi.

AF (Köln)

Avrupa Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) tarafından “Geleceğimizi karartamazsınız” başlığıyla yayınlanan bildiri söyle:

GELECEĞİMİZİ KARARTAMAZSINIZ

Son günlerde peş peşe kaybolan ve cansız bedenlerinin bulunmasının ardından bir kez daha gözler çocuk istismarlarına döndü. AKP/ Saray diktatörlüğünün yaptığı açıklamalar ise, çocuk istismarlarının, ölümlerinin önüne geçme diye bir dertleri olmadığını bir kez daha gördük.

Türkiye’de günde 32 çocuğun kaybolduğu, 2008 ile 2016 yılları arasında kaybolan ćocuk sayısı ise, 104 bin 531’dir. Bu rakamlar tek kelimeyle korkunç, ama gerçek. Bu verilere kadına yönelik şiddetide eklediğimizde kadın ve çocuğa yönelik cinsel istismar ve şiddet güncel bir sorun olmaktan öte toplumsal bir sorun haline geldiği ve toplumsal çürümenin, kirlenmenin boyutunu gösteriyor.

AKP/ Saray iktidarının yanlış politikaları, kadın ve çocuk düşmanı politikaları sonucu kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarlarını çözme gibi bir derdi yok bu iktidarın. “Çocuk da olsa, kadın da olsa gereğini yapın”, “küçüğün rızası vardı”, “bir kereçikten bur şey olmaz”. ..diyen zihniyetten ne beklenir ki?

Cinsrl istismar olaylarında katillere uygulanan ceza indirimleri ve çıkarılan yasaların caydırıcılığının olmadı bir gerçek.  Çocuk katliamlarının önüne geçmek iktidarın görevi iken, hadım ve idamı tartışıyor bu devlet.

Sosyalist Kadınlar Birliği olarak, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddeti, tacizi ve tecavüzleri ancak biz kadınlar durdurabiliriz. Geleceğimiz olan  çocukları yaşatmanın yolu hiç zaman kaybetmeden sokaklara çıkmaktan geçiyor. Çocuklarımızı yaşatmak biz kadınların boynunun borcudur. Tüm ezilenlere çağrımızda gelin geleceğimiz olan çocukları birlikte yaşatalım.

 

Geleceğimizin Karartılmasına izin vermeyeceğiz !

 

AVRUPA SOSYALİST KADINLAR BİRLİĞİ ( SKB)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑