Genel

Published on Haziran 29th, 2016 | by Avrupa Forum 2

0

Sivas, Suruç, İstanbul ve Tüm Katliamlar Lanetlenecek!

Ulm Marktplatz’da, bu cumartesi düzenlenecek olan mitingte katliamlar lanetlenecek. Etkinliği düzenleyen kurumlar (HDK-Ulm, DGBP, ADHK, AGİF, ATİK, DGBP, HDP, SYKP, Yeni Kadın, NAV-DEM ve SKB) tarafından yapılan açıklamada “Tam da şimdi, dün meydana gelen İstanbul Havalimanı katliamı sonrası, bu hafta cumartesi, 2 Temmuz’da gerçekleştireceğimiz mitingte tepkimiz daha güçlü olmalıdır” dendi.

AF / Ulm

Ulm şehir merkezinde, Marktplatz’da düzenlenecek programla Sivas ve Suruç katliamları anıldı. Halkların Demokratik Kongresi-Ulm Meclis Girişimi, Ulm Demokratik Güç Birliği Platformu, ADHK, AGİF, ATİK, DGBP, HDP, SYKP, Yeni Kadın, NAV-DEM ve SKB’nin düzenleyeceği gösteride, “İnsanlık suçlarında zaman aşımı olmaz”, “Sivas’tan Suruç’a katliamları unutmadık, adalet istiyoruz” sloganlarının haykırılıp, tüm katliamlar lanetlenecek.

Suruç Katliamı yaralılarından ve Sivas katliamı tanığının konuşmacı olarak yer aldığı programda tiyatro gösterisi ile müzik de var.

Programda, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Madımak Oteli’nde meydana gelen ve 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan Sivas Katliamı ile 20 Temmuz 2015’de Suruç’ta meydana gelen ve 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamlar zincirinin insanlık suçu olduğuna değinilerek “Adalet istiyoruz” denenecek.

Suruç katliamından yaralı olarak kurtulan konuşmacının ve Sivas Katiamı tanıklarının da dinleneceği, bu insanlık suçuna ortak olunmaması gerektiği ve zaman aşımı gözetilmeksizin suçluların yargı önünde hesap vermesi gerektiği vurgulanacak.

2 Temmuz 1993’te Sivas’ta, 20 Temmuz 2015’te Suruç’ta yapılan katliamlar, Ulm Marktplatz’da düzenlenecek olan programla anılacak. Etkinliği düzenleyen kurumlar HDK-Ulm, DGBP, ADHK, AGİF, ATİK, DGBP, HDP, SYKP, Yeni Kadın, NAV-DEM ve SKB) tarafından yapılan açıklamada “Tam da şimdi, dün meydana gelen İstanbul Havalimanı katliamı sonrası, tepkimiz daha güçlü olmalıdır” denerek “Tüm halkımızı beklkiyoruz” çağrısı yapıldı.

sivas-2016

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑