Almanya

Published on Haziran 9th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Seçmenler otobüslerle taşınıyor

HDP Ulm ve Çevresi Seçim Bürosu her gün açık. Tutulan 15 civarındaki seçim otobüsleri Stuttgart ve Münih’e seçmenleri taşımaya başladı.

 AF (Ulm)

Nisan ayından kurulan HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu yoğun çalışıyor. Kendi imkanlarıyla 500 afiş ve Ulm’a özel 7 bin 500 de bildiri bastıran ve kapı kapı dağıtan platformun koordinasyonu her perşembe toplanırken, her gün gönüllü aktivistler de seçim bürosunu açık tutuyor, seçmenleri bilgilendiriyor.

HDP Ulm ve Çevresi Eş Sözcüleri Saniye Gürbüz Toprak ve Barış Çaktı yaptıkları açıklamda “Seçim büromuz seçin son gününe kadar her gün açık kalacak” diyerek, seçmenleri bilgilendirmenin yanısıra, çeştli faaliyetler de düzenleniyor.

HDP Diyarbakır Nursel Aydoğan’ın iki geldiği seçim bürosuna, dün de Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız geldi. HDP Şırnak milletvekli Faysal Sarıyıldız ziyarette bulunup, seçmenlerle seçimler üzerine sohbet ederek, genel durum hakkında bilgilendirmede bulundu, soruları cevaplandırdı. Dünkü etkinlikte, Yunanistan’da gözaltına alınan ve Türkiye’ye iade edilmek istenen Turgut Kaya’ya da sahip çıkıldı.

HDK-Ulm’un çağrısyla kurulan HDP Ulm Seçim Platform’unu AGİF, ATİF, Partizan SKB, NAV-DEM, ADHF, SYKP ve HDK-Ulm oluşturuyor. DİDF ve Alevi Kültür Merkezi de gözlemci olarak yer alıyor ve aktif destek veriyor.

 

Seçim Otobüsleri

Yarın itibaren de 19 Haziran’a kadar her hafta Cumartesi ve Pazar Günleri Ulm, Neu-Ulm, Laichingen, İllertissen, Biberach, Heidenheim ve Çevresinden Stuttgart’a ve Krumbach, Günzburg, Kempten ve çevresinden Münih’e otobüsler kalkacak. Otobüslerin yanısıra, platformdan şu açıklama yapıldı: “Hafta içi de yaşlı, engelli ve ihtiyacı olan herkesi araçlarla sandıklara taşıyacağız. Arayın yardımcı. Diğer Otobüs Kalkış Saatleri: geniş bilgi için arayın veya ” HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu” facebook sayfamızı takip edin

 

Otobüs kalkış yer ve zamanları

10.06.2018  Pazar

Biberach Bahnhof – Stuttgart -Saat 08.00

Langenau Bahnhof- Stuttgart -Saat 08.30

Ulm Bleichstr. – Stuttgart -Saat 09.00

Heidenheim DKTM – Stuttgart – Saat 09.00

 

16.06.2018 Cumartesi

Ulm Bleichstr .1 – Stuttgart -Saat 09.00

Merklingen Autoban Rastätte -Saat 09.30

 

17.06.2018  Pazar

Ulm Bleichstr. 1 – Stuttgart -Saat 09.00

 

HDP Ulm Seçim Bürosu •  Tohum Kültür Merkezi • Bleichstr. 1, 89077 Ulm • Tel: 0151 66 89 19 92

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑