Kadın

Published on Mart 7th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Saldırgan faşisti kadınlar öz savunmayla uzaklaştırdı

 SKB Paris birçok semte düzenlediği eylemlerde açtığı pankart, dövizler, dağıtığı bildirilerle, yaptığı konuşmalar ve sloganlarla kadınları 8 Mart’ta yapılacak yürüyüş ve grev için sokağa çağırdı.

Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) Paris’te, 8 Mart günü, Place de la Republique Meydanı’ndan başlayacak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Efrînli kadınlarla dayanışmayı öne çıkarıyor.

Geçtiğimiz gün, Creil, Saint Denis ve Villiers-le-Bel bölgelerinde, garlarda bildiri dağıtımı ve basın açıklaması yapan SKB’liler ajitasyon çalışması yürüttü. Creil Garı’nda yapılan eyleme izinsiz olduğu gerekçesiyle polis müdahale edip, dağıtmak istedi. Polis Kimlik kontrolü yaparak korku yaratmaya çalıştı ama kadınlar, alandan ayrılmayarak eylemlerine devam etti.

FAŞİST SALDIRIYA KARŞI ÖZ SAVUNMA

Villiers-le-Bel Garında yapılan eylemde bir faşist alanda bulunan SKB’nin 8 Mart afişini yırtarak, kadın eylemine saldırdı. Bunun üzerine sosyalist kadınlar, bu faşiste karşı farklı materyallerde kullanarak öz savunma gerçekleştirdi. Kadınlara hakaret de eden faşist erkek, eylemci kadınların savunma amaçlı şiddetiyle geri püskürtüldü.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑