Seçtiklerimiz

Published on Şubat 22nd, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Rénas’ı tanımak istiyorum – Gül Güzel

‘’Görülmüştür’’ damgasıyla gelen kartın büyük bir kısmı, bu mühürle okunamayacak durumda olunca; zorlanarak karttaki el yazısını okumaya çalıştım…Bazen farklı yöntemler kullandım…ve ancak aşağıdaki halini bilgisayara aktarabildim. Okumaya zorlanırken, duygu seline de kapıldım. Rénas’ı bir an önce ben de tanımak istiyorum.
Küçük Rénas Cezaevinde bile Hevallerle çok mutlu oluyormuş. Kim bilir, dışardaki hevallerle de acaba o kadar mutlu olur mu? derken zindanların duvarlarını hala sadece şarkılarla yıkmak istememizin ötesine gidemeyişimiz beni kahrediyor!!! Muhakkak ama muhakkak Rénas’ı tanıyacağım. Sizlerin de O’nu tanımanız için bu fotoğrafı ekliyorum.
Senelerdir cezaevlerinin duvarları arasında birbirine ulaşan mektuplarımızla hevalliğimizin devam ettiği, sevgili hevalim Şadiye Manap’ın kısa yazdığı karttaki sağlık dilekleri temennili yazısını ekliyorum (Cezaevi sansüründen kurtarabildiğim hali…)


Sevgili Heval Gül, MERHABA!
Seni sevgiyle, özlemle selamlıyor, öpüyorum.
Şu an, tam da bu satırları yazdığım zaman da bir daha iyi olmanı, sağlıklı olmanı diliyorum! Heval sana, on gün kadar önce bazı mektuplarla beraber kısaca yazmıştım. Ondan bir kaç gün sonra, Heval Xelat’ın ailesi aracılığıyla, senin rahatsız olduğunu duyduk. Çok üzüldük ve kaygılandık. Çok geçmiş olsun! Acil şifalar diliyorum. O uzaklarda, yabancı ellerde hasta olmanızı hiç istemiyorum.
Sana Meral V.cu Hevalimizin (cezası bir yılın altına düştü, yakında çıkacak) Oğlu Rénas’ın doğum gününde çektiğimiz fotoğrafını gönderiyorum. Burası bizim odamız. Rénas buradayken doğum gününü kutlamıştık. Rénas hevallerle birlikte zindanda bile mutlu olabiliyor. Sana da çare ve sağlık taşıması için gönderiyorum. Sen iyileş, seni Rénas ile tanıştıracağız.
Canım, tekrar geçmiş olsun! Seni sevgiyle, içtenlikle selamlıyor, kucaklıyorum. Yapacağımız bir şey olursa söyle lütfen. Sevgiyle, Dirençle, Sağlıklı kal.
Şadiye Manap, 26.01.2019(kartı aldığım tarih: 21.2.19), M Tipi Kadın Kapalı Cezaevi, Gebze/Kocaeli


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑