Sokakta yatan kadının yanına gelen 2 polis, kadına önce tekm..." /> Polis vahşeti: Yerde yatan kadına önce tekme sonra cop

Kadın

Published on Ekim 4th, 2017 | by Avrupa Forum 8

0

Polis vahşeti: Yerde yatan kadına önce tekme sonra cop

Sokakta yatan kadının yanına gelen 2 polis, kadına önce tekme sonrasında ise copla saldırdı. Antalya’nın Alanya ilçesinde yerde yatan kadının yanında gelen 2 polis memurunun kadını önce saçından tutup sürüklemesi ve copla dövüp tekme atması, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Emniyet: Soruşturma başlatıldı

DHA’nın haberine göre; Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün sabah saatlerinde Alanya ilçesinde bir kadının 2 polis memuru tarafından sokakta darp edildiğine ve kötü muameleye maruz kaldığına ilişkin görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Yapılan incelemede, yerde yatan ve yabancı uyruklu olduğu belirlenen kadına kötü muamelede bulunan polislerin kimlik ve sicil numaraları saptanarak görevden el çektirildiği kaydedildi.

Her iki polis memuru hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere ver verildi:

“Değil bir insana, hiçbir canlıya karşı bu ve benzeri nitelikte bir fiilin ve davranışın kurumumuzca tasvip edilir hiçbir yanı, yönü ve de mazereti bulunmamaktadır. Emniyet Teşkilatı olarak; gerekçesi her ne olursa olsun bu tür şiddet ve kötü muamelede bulunduğu belirlenen görevlilerimiz hakkında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyecektir.”

Yerde yatan kadına önce tekme sonra cop!

Cep telefonu kamerasıyla çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, kendinden geçmiş hâlde sokakta asfalt zeminde yatan kadının yanına gelen 2 polis, önce kadınla konuşuyor.

Kadının kalkmaması üzerine polislerden biri önce kadına tekme atıyor. Yerde yuvarlanan kadına defalarca tekme atan polis memuru daha sonra elindeki copla vurmaya devam ediyor.Yerde oturan kadına tekme ve copla vurmaya devam eden aynı polisin, sonra kadını saçından tutup sürüklediği görülüyor.

Kaynak: Artı Gerçek

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑