Genel

Published on Nisan 13th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Avrupa Partizan: Açlık grevlerine duyarlı olalım!

Avrupa Partizan tarafından yayınlanan basın açıklamasında, Türkiye’de süren açlık grevlerine duyurlı olunması çağrısı yapıldı. Açıklamada “Başta Avrupa’daki Partizan güçlerimizi ve tüm demokratik-devrimci kamuoyunu desteğe, dayanışmaya, dışardaki açlık grevlerine omuz vermeye çağırıyoruz!” dendi.

AF (Köln)

Avrupa Partizan tarafından yapılan açıklama şöyle:

PARTİZAN : ZİNDANLARA SES VER, AÇLIK GREVLERİNE DUYARLI OL!
Türkiye Hapishanelerindeki PKK ve PJAK’lı Kürt tutsakların süresiz dönüşümsüz açlık grevi 60. güne dayandı. Abdullah Öcalana yönelik ağırlaştırılmış tecrit, OHAL ile birlikte genel olarak hapishanelerde yaşanan hak gaspları, fiziki ve psikolojik işkencelere karşı başlatılan süresiz dönüşümsüz açlık grevine karşı tüm kamuoyunu duyarlılığa çağırıyoruz. 27 hapishane de 219 tutsak açlık grevinin kritik aşamasına gelmiştir.
Faşist diktatörlüğün, Ohal ile saldırılarına yeni boyut kattığı bir süreçten geçiyoruz. Kürt ulusu özgürce siyaset yapma hakkından mahrum bırakılıyor, sistematik bir katliama tabi tutuluyor, tüm ezilen ve muhalif toplum kesimleri en küçük demokratik tepkide ya zindanlara atılıyor ya da polis-jandarma ve sivil faşist güruhların saldırısına maruz kalıyor. Toplumun önemli bir kısmına nefes aldırmayacak derecede bir saldırı kampanyası sürdürülmektedir faşist diktatörlük tarafından. Tayyip Erdoğan dokunulmaz tabu, devlet kutsal bir put ve geri kalan Türk-Kürt ve çeşitli milliyetlerden emekçi halk ise teba olarak ele alınmaktadır. Bu durum karşısında ezilenler her cepheden direnmeye, teslim olmamaya yönelik bir konumlanış almaktadır.
Hapishanelerde de devrimci, komünist, yurtsever tutsaklar çeşitli eylem biçimleri ile direnmektedir. Yurtsever tutsaklar bu süreci açlık grevi ile karşılamayı tercih etmiştir. Direnişin olduğu her yerde Partizan vardır, var olmak zorundadır.
Bu direnişlere onlarca bölge ve alanda destek eylemleri düzenlenmekte, kamuoyunun dikkatini çekecek şekilde protesto açlık grevleri örgütlenmektedir. Tüm kitlemizi, duyarlı kamuoyunu bu eylemlere etkin, güçlü şekilde destek vermeye çağırıyoruz.
Hapishanelerde ki Açlık grevlerine duyarlılık anın görevlerinden birisidir. Yayılan direnişi, genişleyen desteği ile süreci karşılamak zindanların sesine ses soluğuna soluk katmak demokratik ve devrimci kamuoyunun sorumluluğundadır.
Türkiye Hapishanelerinde direnen Kürt tutsakların sesini Avrupa demokratik kamuoyuna duyurmak için, Avrupa`nın çeşitli kentlerinde başlatılan ve bugün Strassbourg`da HDP Milletvekilleri, Sanatçılar, Aydınlar ve Demokratik Kurum temsilcilerinin başlatacağı Açlık Grevlerine katılalım, destek olalım, dayanışma gösterelim!
Faşist Türk devletinin kanlı ve barbar yüzünü Avrupa demokratik kamuoyuna teşhir ederek, her milliyetten halkımızın devrimci mücadelesini sahiplenelim !
Başta Avrupa’daki Partizan güçlerimizi ve tüm demokratik-devrimci kamuoyunu desteğe, dayanışmaya, dışardaki açlık grevlerine omuz vermeye çağırıyoruz!
AVRUPA PARTİZAN
13 NİSAN 2016

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑