Fransa

Published on Nisan 17th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Paris’te referandum protestosu

Seçim sonuçlarını ACTİT merkezinde takip eden göçmenler 16 Nisan’da yapılan tek adam diktatörlüğünün oylandığı referandumu hep birlikte takip etti.

AF (Paris)

An an sonuçları takip eden göçmenler büyük tepki gösterdi. Ancak sonuçların daha büyük bir mücadeleye işaret ettiği üzerine birleştiler.

Binali Yıldırım’ın konuşması sırasında Paris, Strasbourg Saint Denis’de bulunan Kemer’in önüne gelen MLKP güçleri,  “Saray Faşizmini Yeneceğiz” pankartı açtı ve sık sık “Diktatör Erdoğan”, “Faşist Erdoğan”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganları attı.

MLKP adına yapılan konuşmada, “AKP’nin açık, gizlemeden yaptığı hilelerle ve saray entrikalarına rağmen ortaya çıkan tablo Pirus zaferi bile değil. Bir daha halklarımızın iradesine darbe yapmıştır. Tüm saldırı ve devlet terörüne rağmen Hayır, biz kazandık. Faşizme karşı mücadelemiz devam edecektir” çağrısı yaptı. Kitle, “MLKP umuttur Umut Dim Dik Ayakta”, “Yaşasın Partimiz MLKP” sloganları attı.

Büyük bir öfkeyle sloganların atıldığı eylem tüm göçmenlerin sokağa, iradesine sahip çıkmaya yapılan çağrıyla bitirildi…

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑