Ölü sayısının 55'e çıktığı Gazze için Demirtaş'tan çağrı


Ortadoğu

Published on Mayıs 14th, 2018 | by Avrupa Forum 8

0

Ölü sayısının 55’e çıktığı Gazze için Demirtaş’tan çağrı

Sağlık Bakanlığı, 1204 Filistinlinin vurularak yaralandığını, 116’sının durumunun ağır olduğunu, 1200 Filistinlinin de gaz dahil diğer saldırılardan yaralandığını duyurdu. Katar kanalı El Cezire yaralılar arasında kendi muhabirinin de bulunduğunu açıkladı.

HDP’nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ise İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamla ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Demirtaş İstanbul’da büyük bir miting çağrısı yaptı.

Demirtaş’ın çağrısı şöyle:

“İsrail hükümetinin sınır tanımayan barbarlığını lanetliyorum. Mazlum Filistin halkının katledilen evlatlarına Allah’tan rahmet, yaralılarına şifa diliyorum. İsrail hükümetinin vahşetini bir an önce durdurabilmek için güçlü bir ses, ortak bir duruş gösterilmesi gerekir. Türkiye toplumu bu vahşet karşısında sessiz kalmadığını ve kalmayacağını dünyaya en güçlü şekilde göstermelidir.

Bir Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Cumhurbaşkanı adaylarına ve demokrasi güçlerine, bu vahşeti protesto etmek ve Filistin halkı ile dayanışmak için sivil toplum öncülüğünde, İstanbul’da büyük bir miting çağrısı yapıyorum. İstanbul’da toplanacak milyonların çığlığı bu katliamı durdurabilir. Çok geç olmadan Filistin’e ses verelim.”

 

Anadolu Ajansı ilerleyen saatlerde öldürülen Filistinlilerin sayısının 55’e yükseldiğini duyurdu.

Gazze Şeridi sınırında protesto düzenleyen Filistinliler gerçek mermiyle ateş eden İsrail keskin nişancılarından ve İnsansız Hava Araçlarından korunmak için lastik yakıyor. Gazze sınırı tümüyle duman altında kaldı.

Kaynak: Artı Gerçek

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑