Genel

Published on Aralık 31st, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Öğretmen, kapanma partisini ‘öğrencilerin’ istediğini iddia etti

Urfa’daki Bozova Hacılar Ortaokulu’nda çocuklara başörtü taktırıp sonra da ‘kapanma partisi’ düzenleyen okulun yetkilileri, öğrencilerden böyle bir talep geldiğini iddia ettiler.

Sosyal medyada cuma günü dolaşıma giren ve bir devlet okulunda kız öğrencilerin başörtü takması üzerine düzenlendiği belirtilen ‘kapanma partisi’ büyük tepki çekmişti.

Öğretmenlerle ilgili bir internet sitesinin Facebook hesabından paylaşılmasıyla ortaya çıkan etkinliği Urfa’daki Bozova Hacılar Ortaokulu’nda görevli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni G.İ.’nin düzenlediği öğrenildi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre okul yetkilileri, ‘kapanma partisi’ talebini öğrencilerden geldiğini söyledi: “Okul yönetiminin böyle bir etkinlikten haberi yok. Öğretmenlerin hepsini aynı anda denetleyemiyoruz. ‘Kapanma partisi’ni cuma günü öğrendik. Bunu düzenleyen öğretmenle telefonda konuştuk, durumu anlattı. Böyle bir etkinlik talebinin öğrencilerden geldiğini söyledi. Herhangi bir zorlama olmamış. Hafta sonu olduğu için herhangi bir inceleme, soruşturma olmadı. Hafta içi okullar açıldığında olayın detaylarını araştıracağız.”
(SiyasiHaber)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑