Almanya

Published on Ekim 10th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Nürnberg’te ”Yönetenlerin Haksızlıklarına Son!” şiarıyla kitlesel yürüyüş yapıldı

Nürnberg/ Aufseßplatz meydanında Nürnberg de devrimci demokratik faaliyet sürdüren kurumlar, Bavyera’da çıkartılan baskı yasalarını protesto etmek üzere toplandı.

”Birlikte ve dayanışmayla daha iyi bir dünya için mücadele edelim!”, ”Yönetenlerin Haksızlıklarına Son!” mottosuyla yapılan etkinlik Heimatsministerium (Vatan Bakanlığı) önüne kadar yürüdü.

Aufseßplatz meydanında yapılan Mitingde kurumlar almanca konuşmalar gerçekleştirerek; Bayernde ve Almanya da Egemen sınıfların hizmetinde olan Hükümet politikalarını ve baskı yasalarını protesto eden konuşmalar gerçekleştirdiler.

Miting ve yürüyüşün çağrıcıları arasında olan Partizan Nürnberg taraftarlarıda eyleme Partizan bayraklarıyla katıldılar.

Aufseßplatz meydanından başlayıp kentin kalabalık caddelerinden geçen yürüyüş Heimatministerium önüne geldi. Bakanlığın önünde Maliye ve içişleri bakanlarının politik tavırları tiyatral gösteriyle teşhir edildi. Alman hapishanelerinde tutsak bulunan devrimcilerle ve Asyl başvurusu yapan kişilerle dayanışma mesajları yanında Afganistan`a geri yollanmak istenen mültecilere yönelik kararlar protesto edildi.

Yürüyüş ve miting boyunca ”Yaşasın Enternasyonal dayanışma”, ”Baskı yasalarına son“ sloganları atıldı.

Saat 16.30 da biten etkinliğe 1000 kişinin üzerinde kitle katıldı.

(AHM)

 

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑