Türkiye

Published on Temmuz 29th, 2017 | by Avrupa Forum 6

0

‘Nuriye ve Semih’i oradan alacağız’

Polisler, bir kez daha Yüksel Caddesi’nde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eylemine müdahale etti. Nazife Onay, “Onları oradan alacağız” diyerek, müdahaleye tepki gösterdi.

İşlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevi eylemlerini Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi’nde sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek için Yüksel Caddesi’nde 243 gündür sürdürülen eyleme polisler yine müdahale etti. İlk günden bu yana eylemin simgelerinden biri olan Veli Saçılık ile birlikte çok sayıda kişi bir dönem açlık grevi eyleminin yapıldığı İnsan Hakları Anıtı önüne geçmek istedi. Bu sırada TOMA ve çevik kuvvet polisleri ile kurulan barikat ile geçişlerine izin verilmedi. Bunun üzerine Konur Sokak üzerine açıklama yapmak isteyen eylemcilere polis müdahale etti. Eylemcilerin pankartlarını da yırtan polisler, kitleyi sokağın çıkışına kadar iterek götürdü.

Daha sonra açıklama yapan Nazife Onay, Semih ve Nuriye’nin 143 gündür açlık grevini sürdüğünü halen de cezaevinde bu eylemlerini devam ettirdiklerini ifade etti.

Nuriye ve Semih’in cezaevinde darp edildiğini de söyleyen Onay, “Ne olursa olsun onları çıkaracağız. Onlara bugünleri reva görenlerden hesap soracağız. Bizi burada itenlerden, darp edenlerde, joplayanlardan mutlaka ama mutlaka bir gün hesap soracağız” dedi.

 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑