Almanya

Published on Haziran 21st, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Müslüm Elma: Direnmekten başka bir seçenek yok

ATİK tarafından yapılan açıklamada “Üç yılı aşkın zamandır Münih Yüksek Mahkemesi’nde yargılanmaları devam eden 10 devrimci tutsak arkadaşımızla dayanışmada bulunmak ve kamuoyu yaratmak amacıyla her ay mahkeme önünde gerçekleştirdiğimiz eylemlerimizden Haziran ayına denk gelen miting, 22 Haziran Cuma günü gerçekleşecektir.” dendi.

AF (Münih)

ATİK (Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu) tarafından yapılan açıklama şöyle:

Değerli arkadaşlar, dostlar;

Üç yılı aşkın zamandır Münih Yüksek Mahkemesi’nde yargılanmaları devam eden 10 devrimci tutsak arkadaşımızla dayanışmada bulunmak ve kamuoyu yaratmak amacıyla her ay mahkeme önünde gerçekleştirdiğimiz eylemlerimizden Haziran ayına denk gelen miting, 22 Haziran Cuma günü gerçekleşecektir.

Yoğun ve bir süreçten geçiyoruz. Ancak emperyalizmin yoğun saldırıları karşısında sevgili Müslüm Elma’nın bir mektubunda yazdığı gibi; „Direnmekten başka bir seçenek yok“

Emperyalistlerin kendi sınıf çıkarları gereği devrimciler, komünistler söz konusu olduğunda, kendi çıkarttıkları yasaları dahi ayaklar altına alarak birleşebilmekteler… Buna Münih’te üç seneden fazla zamandır yargılanan 10 devrimci arkadaşımız özgülünde, Yunanistan’da 3,5 aydır tutuklu olan Turgut Kaya ve Hıdır Gönek ve daha onlarca devrimci tutsak özgülünde defalarca tanık olduk..

Bu adaletsizlikler karşısında bize kalan tek çare DİRENMEK!.. 22 Haziran Cuma günü, tutsak arkadaşlarımızın ve tüm politik tutsakların yalnız olmadıklarını, tüm saldırılara rağmen susmayacağımızı bir kez daha haykırmak için Münih Yüksek Mahkemesi önünde gerçekleşecek olan mitinge güçlü bir katılım sağlamaya çağırıyoruz…

Tarih: 22 Haziran 2018
Saat: 12.00
Yer: Münih OLG Önü (Nymphenburger Str. 16)

ATİK (Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑