Fransa

Published on Nisan 24th, 2018 | by Avrupa Forum 3

0

Morteou Gençlik ve Dostluk Derneği: Anadolu Türkülerinde buluşalım

Fransa Morteau’da 8 yıldır faaliyet yürüten  Amitié Jeunesse Morteau (Morteou Gençlik ve Dostluk Derneği) 28 Nisan 2018 Cumartesi akşamı “Anadolu Türküleri” konseptiyle bir etkinlik organize ediyor.

AF Haber Merkezi / Dernek Başkanı Erkan Taşkın, derneğin temel amacının Morteou ve çevresindeki sol, sosyalist, demokrat çevrenin yanyana gelmesini ve birlikte davranmasını sağlamak olarak belirtiyor. Hem Türkiye’deki kötü gidişe hem de Fransa’da karşılaşılan sorunlara karşı daha fazla örgütlü olmak gerektiğini belirten Taşkın, bu tür faaliyetlerle daha geniş çevrelerle buluşmak istediklerini vurguluyor.

Üyelerinin ve yönetiminin büyük kısmı işçi olan Morteou Gençlik ve Dostluk Derneği üye aidatları ve bağışlarıyla ayakta kalıyor ve çalışmalarını sürdürüyor. Taşkın, 28 Nisan Akşamı düzenlenecek “Anadolu Türkileri” gecesinden elde edecekleri gelirin Morteou’da kurmak istedikleri Kültür Merkezi bütçesine aktarılacağını belirtiyor.

Etkinlikte Deniz Kılav, Ali Yeşil, İdigna ve Grup Su güzel ezgileriyle sahne alacaklar. Taşkın Anadolu Türkülerinde kendi hikâyelerini bulan, bu türkülerdeki dostluk ve dayanışmaya değer veren herkesi etkinliklerine katılarak kendilerine destek sunmaya çağırıyor.

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑