MÖP: "Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, PKK’nin 38 kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz!"


Kürdistan

Published on Aralık 2nd, 2016 | by Avrupa Forum 1

0

MÖP: “Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, PKK’nin 38 kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz!”

 

Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, PKK’nin 38 kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz!

mop-mezopotamya-ozgurluk-partisi-yeni-logoBu vesilesiyle Kürt halkını, Kürdistan Özgürlük Mücadelesini ve Sayın Öcalan’ı saygıyla selamlarken, bu tarihi günün temelini oluşturan, kahraman devrim Şehitlerini saygı, hürmet ve minnetle anıyoruz!

PKK’nin 38 kuruluş yıl dönümü, Kürt halkına, Sayın Öcalan’a, Şehitlere, ezilmiş uluslara ve insanlığa kutlu olmasını diliyoruz!

Böylesi bir etkinlikte; Küba halkının kalbi olan, ezilmiş halkların dostu, insanlığa büyük devrimci değerler sunan ve Sosyalist lider Fidel Castro’yu’da saygı ile anıyoruz!

Küba, Vietnam, Filistin ve Türkiye Devrimci Hareketin gelişmelerinden esinlenen bir avuç aydın, Enternasyonalist insan, Sosyalizm öğretisi temelinde insanlığın tükenişe götürüldüğü Mezopotamya/Kürdistan coğrafyasında, PKK adıyla siyasi ortama çıkmaları, tarihin akışını insanlığın lehine değiştirdi: Sayın Öcalan öncülüğünde PKK bu önemli değişimle Küba, Vietnem vb devrimlerin ruhunu, karekterini ve kahramanlığını Ortadoğu’ya kesintisiz taşıdı.

Doğrusu bu tarihi çıkış anından, günümüze kadar, derin özgürlük tutkusuyla hareket eden PKK’li kadrolar, yaşamın her alanında, tüm imkansızlıklara, zorluklara ve saldırılara rağmen Egemen, sömürgeci, gerici ve fanatik güçlere karşı kahramanca direnerek, Kürt halkının sorununu Dünya gündemine taşımış, demokrasi gelişmelerine zemin sunmuş ve diğer halklara verdikleri eşit değerle onlarında kendi sorunlarına sahip çıkmalarına yardımcı olmuştur.

Zira tükenmekle karşı, karşıya olan Asuri/Süryani/Keldani halkı bunlardan biridir.

Bizler MÖP olarak; PKK’nin bu dostane yaklaşımına büyük değer veriyor, devrimin öncüsü olan Sayın Öcalan’a ve yoldaşlarına birkez daha saygılarımızı sunuyoruz.

Gelinen aşamada PKK: Türkiye, İran, Süriye ve Irak bölgelerinde bulunan kaosa, savaşa ve çözümsüzlüğe karşı, demokratik alternetif bir zihniyetle cevap olmakta, özgür kadın çalışmalarında devrim yapmakta ve Ortadoğu alanında demokrasiye öncülük etmektedir. Bu insanlık zihniyeine ezelden beri tepkili olan soykırımcı, katliamcı, ırkçı, gerici, mezhepçi ve faşizan zihniyetlerin toplamı; Türk Devleti şahsında, azılı bir İslamcı faşizmle halkın seçtiği HDP Milletvekillerine, DBP Belediyelerine ve demokrasi güçlerine yönelmektedir.

Ayrıca Rojava sahasında halkların demokratik kazanımlarına saldırmakta ve Musul alanında kendini işgal gücü olarak halklara dayatmaktadır. Bu zihniyet adeta daha önce lanetlenen, yıkılan ve rezil olan diktatörleri taklit etmektedir.

Dünya bu ırkçı anlayışı iyice gördü, artık kimse ne Türk Devletine, ne onun tutarsız Cumhurbaşkanı’na itibar etmektedir.

Evet bu süreç sancılı olacak, yanlız halkların her alanda birlikte vereceği demokrasi mücadelesi onları başarıya taşıyacaktır.

Bizler tarihe ışık tuttan, halkların özgürlük umutlarını yeşerten, halklar arası güveni yaratan, kadın mücadelesinde tarihi nitelikte devrim yaratan, insanlığın onurunu koruyan ve Soykırımcı zihniyete karşı kahramanca savaşan PKK’yi selamlıyoruz!

Zafer insanlık onuru, ahlakı ve demokrasi için direnenlerindir!

Mezopotamya Özgürlük Partisi

 

 

Share on Facebook34Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Tumblr0Email this to someone

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑