Sömürgecilik

Published on Şubat 2nd, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

MÖP: Afrin halklarının tarihi direnişini 14 gününde saygıyla selamlıyoruz

 MÖP’ün Afrin Açıklaması: Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, Afrin halklarının tarihi direnişini 14 gününde saygı ile selamlıyor, bu uğurda şehit düşen Kahramanları Avesta Xabur, Barin Kobani şahsında saygı, hürmet ve minnetle anıyoruz!

İttihat Terakki zihniyeti yüzyıl önce Ermeni, Rum ve Asuri/Süryani/Keldani halklarına uyguladığı 1915 Soykırım vahşetini, bugün Türk devleti, tarihin en lanetli gerici islamcı çete guruplara, ÖSO adını vererek ve onları kamuoyunda resmileştirmek için, siyasal İslam’ın en açık faşist yüzü Erdoğan çetelere Kuvayi Milliye diyerek her yerde savunmaktadır.. Bu zihniyetle Türk devlet, Afrin şahsında halklara karşı ikinci bir 1915 Soykırım uygulamsı içine girmiştir. Bu vahim durumda; dünya kamuoyu vicdanı, ahlakı ve inasanlığı, Kuzey Suriye Demokratik Sistemi ile vururken, dünya kapitalizmi, bölgesel emperyal ve sömürgeci güçler, 21 asırda halkların kapitalizmden, siyasal İslamdan, faşizimden, ırkçılıktan, milliyetçilikten, şövenizimden, mezhepçilikten, gericilikten ve dincilikten uzak yakaladıkları tarihi demokratik yaşam ortamını, kendilerine tehlike görerek, Türk devletin 14 gündür uçaklarla, ağır silahlarla işgal etmek istediği Afrin’de onlarca kadın, çocuk ve sivil insan yaşamını yitirdi.

Başta ABD, Rusya, AB, AK, AP ve Arap birliği bu durumlara seyirci kalmayı tercih ettiler, sadece etkisiz söylemlerle bazen Türk devletini uyarmaktalar. Bu durum hiç konumlarına yakışmadığı gibi, aynı zamanda bir nevi Ortadoğu’da islamcı terörün merkezi olan Türk devletinin işgal girişimlerine sesiz kalmaktalar. Bütün bu güçler çok iyi bilir, Ortadoğu’da Türk devlet güdümlü bu terör düne kadar onları kendi içnde vuruyordu. Bu terörün belini kıran Afrin halklarına destek sunacaklarına, onları işgale karşı savunacakalrına, onlar bu insanlık düşmanı terörün yeniden dirilmesine imkan sunmaktalar. Peki bu durumda demokratik, humanist ve insani yaklaşımları nerde kalıyor? Demokrasiden söz eden bu güçlere çağrımız, kendi söylemlerine sahip çıkmalarını Türk devletin işgaline karşı tavır koymalarına davet ediyoruz..

MÖP olarak halklarımızın kendi emek, kan ve canları ile inşa ettikleri demokratik sistemi, Türk devlet işgaline, ÖSO para-militer çete guruplara karşı savunmak, Afrin onurlu, özgür irademizin geleceği, demokrasi cephesidir ruhuyla 3 Şubat tarihinde başta Asuri/Süryani/Keldani halkını bulunduğu bütün alanlarda, diğer halkları, demokrat, devrimci, sosyalist ve kadınları dünya kamuoyuna sesimizi duyarmak, Afrin direnişine desteğimizi sunmak, bu savşata ahlakını çiğneten devletleri duyarlı kılmak için; Afrin tarihtir, direniştir, onurdur, ahlaktır, kadındır, insanlıktır ve özgürlüktür anlayışıyla mitinglerde hep birlikte yerimizi almalı Türk devletini, çetelerini ve onun işgaline sesiz kalanları lantlemeliyiz.. Afrin’de direnen halklar kazanacak, Türk devlet, İslamcı çete guruplar yenilecek ve onlara seyirci kalanlar Afrin direnişi karşısında başını eğecektir..

Mezopotamya Özgürlük Partisi

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑