Ortadoğu

Published on Mart 18th, 2017 | by Avrupa Forum 3

0

Mezopotamya Özgürlük Partisi: Newroz Piroz be!

Mezopotamya Özgürlük Partisi  Asuri/Süryani/Keldani halkı adına bir basın metni yayınlayarak Newroz’u kutladı. Ortadoğu Bölgesinin yeniden dizayn edilmek istendiği bir süreçten geçildiği belirtilen açıklamada, Ortadoğu’ya ve dünyaya şırınga edilen mezhepçiliğin ve ırkçılığın panzehirinin Kürt halkının, Mezopotamya/Kürdistan merkezinde geliştirdiği toplumsal demokrasi perspektifi olduğu vurgulandı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Asuri/Süryani/Keldani halkı adına: Bu anlamlı günde, Yurtsever Kürt Halkını, Sayın Öcalan’ı, PKK, HPG ve Kürdistan Özgürlük Mücadelesi’nin diğer tüm oluşumlarını selamlıyor, Newroz bayramlarını kutluyoruz! Özelikle, bu tarihi Newroz gününde, Amed zindanında eylemiyle zaferi müjdeleyen, PKK lider kadrosu Mazlum Doğan yoldaş şahsında, Devrim, Sosyalizm ve Demokrasi şehitlerini saygı, hürmet ve minnetle anıyoruz..!!

Ortadoğu Bölgesi, yeniden dizayn edilmek istendiği bir süreçten geçiyoruz. Tabi bu dizaynın esas muhatabı Mezopotamya/Kürdistan coğrafyasıdır. Bu coğrafyada yaşayan Kürt halkı, bu dizaynın belirleyici ve demokrasi gücüdür. Artık bu yeni dizayn’da, Kürt halkının demokrasi mücadelesi öncülüğünde, halklar kendi öz iradeleri ile yerlerini alacaklar. Rojava demokratik gelişmeleri, bunun açık bir örneğidir. Dünya kamuoyu, Ortadoğu gerçeğinde şunu iyice gördü; Pers mezhepçi, Arap milliyetçi ve Türk ırkçı zihniyetler, yaşamı halklara, dinlere, kültürlere, inançlara, kadınlara, demokrasiye ve doğaya zehir ettiler. Bu zehri Dünya’nın bir çok Bölgesine yaydılar. Bu siyasi zehrin, ’Pan Zehiri’ Kürt halkının, Mezopotamya/Kürdistan merkezinde geliştirdiği, toplumsal demokrasi perspektifidir.

Bu toplumsal demokrasi perspektifin mimarı olan, Sayın Öcalan’dan, korkan Türk Devlet, Erdoğan ve AKP hükümeti, avukatlarıyla görüşmesini engellediler. HDP Eş Başkanlarını, Milletvekillerini, DBP Belediye Eş Başkanlarını, gazeteci, demokrat ve binlerce insanı tutukladılar. Bu şekilde faşist Erdoğan, PKK, Demokrasi mücadelesini bitireceğini sanıyor. Faşist Erdoğan’dan, önceleri de, öyle düşünmüştü, kimin bittiğini tarih iyice gösterdi. Erdoğan nereye saldıracağını bilmeyen, bir psikopat gibi hareket ediyor. Doğrusu, Erdoğan karakteri, 1915 Seyfo/Soykırım üzerine şekillenen, Türk Devletin gerçek karakteridir. Bu zihniyet bu gün Kürt halkına karşı, bir soykırım politikası yürütüyor. Bu Soykırımcı politika Kürt halkı şahsında, halklara, demokratikleşmeye ve insanlığa karşı yürütülüyor.

MÖP olarak, halkımızı, halkları ve demokrasi meyilli herkesi; faşist anayasaya, tek adam diktasına ve Soykırım politikasına karşı, Türkiye’de yapılacak referandumda HAYIR demeye çağırıyoruz!!!

Ayrıca, KDP’nin, Ezidi toplumuna yönelik saldırılarını kınıyor “Şengal Ezidilerin özgür alanı kalmalı, Ezidiler kendilerini yönetmeli” diyoruz! Dünya kamuoyunu; KDP’nin, Ezidilere yönelik saldırılarını durdurmaya, Ezidileri desteklemeye davet ediyoruz..

Yaşasın Halkların Demokratik Birlikteliği!

Kahrolsun Gericilik, Faşizm ve Irkçılık!

Mezopotamya Özgürlük Partisi

18.03.2017

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑