Mezopotamya Halk Kongresi Newroz bildirisi yayınladı


Halklar ve İnançlar

Published on Mart 21st, 2018 | by Avrupa Forum 1

0

Mezopotamya Halk Kongresi Newroz bildirisi yayınladı

Özgürlüğün, direnişin ve yeni yaşamın bayramı olan Newroz, başta Kürd Halkına, onun savaşçılarına ve Ortadoğu’da ezilen tüm halklara kutlu olsun.

İçinde bulunduğumuz koşulların son derece kötü olduğu, halklarımız ağır baskı ve sömürü ile yüz yüze olduğu ve Afrin’in faşist islamist Türk devleti tarafından işgal edildiği bir dönemde, Newroz kutlanıyor.

Bu işgal karşısında Afrin halkı ve devrimci savaşçılar yaklaşık iki aydır, NATO’nun ikinci büyük ordusuna karşı gerçekten şanlı bir direniş göstermiştir. Faşist islamist devlet Afrin halkına her gün bomba yağdırdı. Dünya ülkeleri, özellikle süper güç olan ABD ve Rusya bütün bunları görmezlikten geldiler. Üç maymunu oynadılar. Yani çıkarları için Kürd halkını, halkları sattılar.

Ama unutulmamalıdır ki, Kürd halkı bügün dünya’nın her bir şehrini sergilediği direnişlerle birer Afrin’e çevirdiler. Bu halkın kahramaca direnişi sürdüğü sürece, eninde sonunda zafer onun olacaktır. Işte Kürd halkı, 2018 Newroz bayramını böylesi görkemli direnişlerle kutluyor.

Mezopotamya Halk Kongresi olarak, her zaman olduğu gibi, bugün de, Kürd Halkı’nın bu şanlı direnişiyle, her alanda kendileriyle dayanışma içerisinde olacağımızı belirtmek isteriz.

Yaşasın Halkların Kardeşliği

Yaşasın Kürd Halkının özgürlük ve Direniş Bayramı Newroz.

Mezopotamya Halk Kongresi

Yürütme Konseyi

Tags: , , , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑