Almanya

Published on Temmuz 15th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Meşale’ye özgürlük için 10 haftadır meydandalar

1 Mayıs 2017 tarihinde tutuklanan Gazeteci Meşale Tolu şahsında Tutuklu olan gazetecileride kapsayan “Gazetecilere özgürlük mitingi” 10. haftasında Ulm şehrinde düzenlenen mitingle devam etti.

AF (Ulm)

“10 Haftadır buradayız, Meşale özgür olana kadar , meşale’nin doğup, büyüdüğü şehirden her hafta onun şahsında tüm Tutuklu gazeticilere özgürlük isteyecez” diyen temsilci, bugüne kadar mitinglere katılan öğretmenelere, siyasi ve demokratik kurum temsilcilerine, Tolu ailesine teşekkür ederek, katılımları ile dayanışmayı güçlendirdiklerini vurguladı.

HDK-Ulm’un aktiv olarak katıldığı kampanyaya, bu hafta da üyeleri ile katılarak, gazeteci Deniz Yücel ve Meşale Tolu’nun yer aldığı “Tüm gazetecilere özgürlük” pankartı ile katıldılar.

Etkinlikte, yerli emekçilerin Meşale Tolu’nun özgürlüğü için başlatılan imza kampanyasına göstermiş oldukları ilgi yoğun oldu.

Türkiye’de işten atılan, işlerine geri dönmeleri için 128 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için duyarlılık çağrısı yapılırken, dayanışmanın önemi vurgulandı.

HDK-Ulm ve AGİF tarafından yürütülen kampanya mitingine bu hafta, Anadolu Federasyonu, ADHF, MLPD, SYKP üyeleri katılarak destek verdiler.

 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

Back to Top ↑