Kadın

Published on Haziran 29th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Meşale Tolu’ya “Anın Kadını” ödülü

Meşale Tolu, kadın dergisi Emotion tarafından geleneksel olarak düzenlenen ödül töreninde, birçok kategoride gösterilen adaylar arasında ‘‘Anın Kadını‘‘ kategorisinde ‘‘Emotion Award 2018‘‘ ödülüne okurları ve jüri tarafından en çok oyu alarak birinci seçildi.

AF (Hamburg)

Almanya’da yayımlanan kadın dergisi Emotion, Meşale Tolu’yu “Emotion Ödülleri”ne aday gösterdiği Gala Töreni, dün akşam Hamburg’da CurioHaus’da  gerçekleştirildi. Meşale Tolu, birçok kategoride gösterilen adaylar arasında ‘‘Anın Kadını‘‘ kategorisinde ‘‘Emotion Award 2018‘‘ ödülüne okurları ve jüri tarafından en çok oyu alarak birinci seçildi. Ödül  Frankfurter Rundschau muhabiri Anja Reschke tarafından Meşale Tolu‘ya takdim edilmek üzere ailesi adına katılan Gülay Tolu’ya teslim edildi.

Anja Reschke Meşale Tolu tehdit edilebilinir, tutsak edilebilinir, özgürlüğü kısıtlanabilinir ama asla cesaretinden ödün vermeyen bir kadın dendi. Meşale Tolu ise Gala Törenine yollladığı mesajda ‚‘‘Tutuklu olduğum 8 ay boyunca en büyük desteği Kadınlardan aldım. Bugün yine kadın dergisi emotion tarafından dayanışmanın en güzel örneğini yaşamış oldum, bundan dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Böylesi dayanışmaların çok önemli olduğuna vurgu yapan Tolu kadınlar herşeyi aşabilir, yeterki onlara desteğimizi gösterelim dedi. Ben bu verdiğim mücadelemi sizden aldığım destek ve dayanışmayla devam ettireceğim.

Ödül törenine katılan ve ‘‘yaşam eseri‘‘ kategorisinde özel ödül alan ünlü alman film yapımcısı Regina Ziegler ve yine tanınan kadın televizyon moderatörü Bärbel Schäfer, Meşale Tolu’ya dayanışma mesajlarını ileterek biran önce yurtdışı yasağının kaldırılarak aralarında görmek istediklerini bellirttiler.

 40. Cuma Mitingi

Meşale Tolu için başta memleketi Ulm olmak üzere, dayanışma eylemleri sürüyor. Her ayın ik Cuma günü miting düzenleyen Ulm’daki dayanışma komitesi, önümüzdeki hafta, 6 Temmuz Cuma günü 40. kez meydanda olacak

 

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑