Almanya

Published on Haziran 3rd, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Meşale ile dayanışmaya  devam!

Türkiye’de Tutuklu olan, gazeteci Meşale Tolu’ya Özgürlük Komitesi, Ulm’de her hafta cuma günü düzenlediği dayanışma mitinglerine dün de, Münster Katedrali önünde devam etti.

AF (Ulm)

Dayanışma komitesi sözcüsü Cengiz Doğan, haftalık olarak yaptıkları girişimleri anlatığı konuşmasında, Ulm ve Neu-Ulm şehirlerinin belediye meclisleri ortak toplanarak, Meşale Tolu’ya özgürlük için yayınlamış oldukları mesajı paylaşattı.

Sözcü Doğan, 4 hafta sonra İstanbul Alman büyükelçiliğinin görüşmesini önemli bulduklarını söylerken, Meşale’nin ve diğer gazetecilerin özgürlüklerine kavuşmaları için Hükümetin çabalarını yeterli görmediklerini söyledi.

Gazeteci Meşale Tolu’nun okuğu okulun öğretmenlerinin katıldığı etkinlikte, Söz alan öğretmen Landinger, dayanışmanın ömemli olduğunu, Meşale Özgürlüğüne kavuşana kadar, dayanışma etkinliklerine katılacaklarını belirtiler.

Almanya dışişleri bakanlığına iletilmek üzere başlatılan imza kampanyasına  imzalar toplanmaya devam edildi.

 

HDK-Ulm’dan aktif destek

Meşale Tolu ile ilk günden beri dayanışma içerisinde olan ve bu gösterilerin aktif çalışanı olan  Halkaların Demokratik Kongresi (HDK) Ulm Yürütme Kurulu kampanyayı  desteklemeye devam edeceklerini açıkladı. HDK-Ulm tarafından yapılan açıklamada “Meşale’ye sahip çıkmak, eş başkanlarımıza, vekillerimize, tüm tutuklu gazeteciler sahip çıkmaktır. Meşale’ye sahip çıkmak, insan haklarına, demokrasiye sahip çıkmaktır. Biz HDK-Ulm olarak, Meşale özgür olana kadar ‘Meşale ile dayanışma’ eylemlerine devam edeceğiz” dendi.

AGİF, ADHF, Anadolu Federasyonu, MLPD, SKB ve SYKP üyeleri de dayanışma mitingine katıldılar.

Meşale’nin babaannesi Gule Tolu, her eyleme geliyor…

 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

Back to Top ↑