Genel

Published on Eylül 9th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Meşale ile dayanışma çığ gibi büyüyor

Münster Katedrali önünde yapılan mitinge  Sol Parti Genel Başkan Yardımcı Milletvekili Heike Heinsel ve Uluslararası Platform-MLPD eyalet ve şehir milletvekili adayları katıldı. HDK-Ulm, AGİF, ADHF, ATİK, Anadolu Federasyonu, Linke Parti, MLPD, SKB, NAV-DEM ve SYKP, Meşale için sürekli alanda.

AF (Ulm)

Türkiye’de  tutuklu bulunan Ulm’lü gazeteci Meşale Tolu için 15. haftada, doğup büyüdüğü şehirde  dayanışma mitingleri devam etti.  15 haftadır, emek harcayıp Meşale ve onun şahsında tüm tutuklu gazetecilere özgürlük için dayanışma gösterenlere selamlayan komite sözcüsü  herkese hoşgeldiniz dedi.

 

Tolu’nun Mahkemesinde Silivride olacağız !

Sol Parti genel Başkan Yardımcı , Milletvekili Heike Heinsel , Meşale Tolu için sürdürmüş olduğunuz bu güzel dayanışma çok önemli diyen, milletvekili. Erdoğan’ın Türkiye’yi farklı dil, inaç ve düşüncelerin yaşayamadığı bir ülkeye dönüştürdüğünü, farklı düşünenlerin ya tutuklandığını, yada ülkeyi terk ettiğini söyleyen Heinsel, bu miting aracılığıyla Türkiye’de Tutuklanan HDP  eşbaşkanlarına , milletvekillerine ve tüm gazetecilere selamlarını ilettti.

Heinsel, Alman devletinin, Türkiye  tarafından tutuklanan vatandaşları serbest bırakılması için yeterli girişim ve tavır sergilemediğini söyleyen milletvekili, bu yıl milyonlarca euroluk türkiye’ye silah satışı yaptığını söyledi.

Özgür düşüncenin yanında olduklarını söyleyen Heinsel, 11 Ekim’de ilkkez mahkemeye çıkarılacak olan Gazeteci Meşale Tolu’nun silivride görülecek mahkemesine Sol Parti olarak orada olacaklarını ve Meşale’nin, Deniz’in özgür olması için birlikte mücadele edeciğiz dedi.

 

Her alanda Meşale ile Dayanışma içerisindeyiz

Uluslararsı Platfporm-MLPD milletvekili adayı Julia Scheller, Meşale ile dayanışmamız Almanya genelinde tüm üyelerimiz ve milletvekilleri adaylarımız tarafından tüm bulunduğumuz etkinliklerde konu ediyor, Erdoğan diktatörlüğü tarafından Tutsak edilenler özgürlük istiyoruz diyen Scheller, Alman devletinin, Erdoğan rejimine yönelik tavrının faydacı olduğunu, gerçek siyasi tavır almadıklarını eleştirdi.

Enternasyonal Liste – MLPD milletvekili adayları Gülay Öztoprak ve Gisela Schwab da etkinlikte, meşale için bildiri dağıtıp, imza topladılar. Etkinlik gitar eşiliğinde Almanca ve Kürtçe söylenen özgürlük şarkıları ile devam etti. MLPD, Linke ve diğer Almanyalı ve Türkiyeli aktivistlerin kol kola halaya durması da büyük ilgi gördü. Yoldan geçenler de halaya eşlik etti.

 

7 Ekim’de Meşale ile dayanışma Konserinde buluşalım

Komite adına yapılan konuşmada, 7 Ekim günün yerli ve göçmen sanatçıların, siyasilerin, Avukatların, gazetecilerin katılacağı bir dayanışma konseri planladıklarını söyleyen temsilci, Dayanışma için Tolu’nu mahkemesi öncesi, yüzlerce kişiyle müziğimiz,sözümle ve yüreğimizle o konserde olacağız dedi.

Eğitim emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın pankartının açıldığı mitingte,  184 gündür işlerine geri dönmek için bedenlerini açlığa yatıran arkadaşlarımızla dayanışma içerisinde oldukları belirtiler.

HDK-Ulm, AGİF,ADHF,ATİK, Anadolu Federasyonu ,Linke Parti, MLPD, SKB, NAV-DEM ve SYKP üyelerinin katıldığı dayanışma mitingi, önümüzdeki hafta buluşma sözüyle son buldu.

 


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑