Türkiye

Published on Ocak 12th, 2018 | by Avrupa Forum 7

0

MENDERS TÜREL’DEN ANTALYA’LILARA TEHDİT

Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından Konyaaltı’nda yapılacak olan çevre düşmanı Boğaçayı ve Yat Limanı Projesi’ne karşı yurttaşlar bir araya geliyor.

AKP’li ABB Başkanı Menderes Türel’in “çılgın proje” diye adlandırdığı ve Konyaaltı’nda hayata geçirilecek olan Boğaçayı ve Yat Liman Projesi’ne karşı yurttaşlar Pazar günü (14 Ocak) bir araya geliyor. Saat 12:00’da Konyaaltı Sahili’nin Boğaçayı ile liman arasında kalan bölümünde (Porto Bello Otel önü) toplanacak olan yurttaşlar, Konyaaltı Sahili’nde etkinlikler gerçekleştirecek.
TÜREL’DEN YURTTAŞLARA TEHDİT


Yurttaşlar buluşmaya yaptıkları çağrıda, “Kahvaltılarımızı, topumuzu, bisikletimizi, uçurtmamızı, oltamızı, köpeğimizi, gitarımızı, bağlamamızı alıp geleceğiz. Bu sahili her zaman nasıl kullanıyorsak, o gün de binlerce Antalyalı olarak öyle kullanacağız.” derken; Menderes Türel de yaptığı açıklamada buluşmaya katılacak olan yurttaşlar hakkında “Uçurtma uçuracaklarmış yakında, dikkat esinler kendileri uçup gitmesinler o uçurtmayla.” ifadelerini kullandı. Kaynak: ilerihaber.org


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑