Hollanda

Published on Aralık 1st, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Mehmet Ülger dostlarıyla vedalaştı

Uzun süredir kanserle mücadele eden gazeteci Mehmet Ülger, 27 Kasım sabahı Rotterdam’da hayatını kaybetti. Perşembe günü Rotterdam Alevi Derneği’nde Ülger için bir tören düzenlendi. Eşi Astrid van Unen, Kızı Havin ve kardeşlerinin hazır bulunduğu veda törenine çok sayıda Türkiyeli ve Hollandalı katıldı.

AF (Rotterdam)

Eğitimci Zeki Aslan’ın sunumunu yaptığı tören, Mehmet Ülgerin naaşının eşi, aile bireyleri ve dostları tarafından salona getirilmesiyle başladı. Astrid Van Unen’in Mehmet Ülger için yazdığı veda mektubunu kardeşi Frank van Unen okudu. Duygulu, sevgi dolu bu veda mektubunun ardından Mehmet Ülger’in kızkardeşi, kızı Havin, DİDF Başkanı Nuri Karabulut, Evrensel Gazetesi adına Yücel Özdemir, Hollanda Gazeteciler Sendikası adına Tomas Bruning ve Röportaj Vakfı’nda birlikte çalıştığı arkadaşlarından Anneke van Dam duygularını ve Mehmet Ülger’le anılarını paylaştılar. Son veda sözlerini dile getirdiler. Mehmet Ülger’in yaşamından kesitlerden oluşan slayt gösterisinin ardından son veda şarkısı Sezen Aksu’nun İstanbul parçası oldu. Dün düzenlenen törenin sonunda katılımcılar Mehmet Ülgerin naaşının önünden geçerek vedalaştı. Verilen yemekle Mehmet Ülger toprağıyla buluşması için dün Türkiye’ye gönderildi. Ülger bugün memleketinde toprağa verilecek

Mehmet uğurlamaya gelen dostlarının son sözü; “çalışkanlığı, dayanışmacılığı, yardımsever, mücadeleci kimliğiyle Mehmet yaşayacak… Ölüm adın kalleş olsun!” oldu.

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑