Genel

Published on Mart 31st, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Mehmet Latifeci mezarı başında anıldı

Anmaya SYKP Hatay İl/ilçe yöneticileri ve üyeleri, HDP il eş başkanları ve il yöneticileri, Akdeniz kültür derneği yöneticileri katıldı. HDP il eş başkanı Kerem Nalbant Mehmet Latifeci şahısında Kızıldere şehitleri ve tüm devrim şehitlerini anarak, onların bıraktığı yerden mücadelenin büyütülmesi ve halkların kardeşliği bağlarının bir an önce örülmesi gerektiğini vurguladı.

SYKP Samandağ ilçe yönetimi adına konuşan Ali Karasu ise “Latifeci’nin Arap Alevi halkına yönelik yapılan asimilasyona politikasına karşı dik durduğu için hedef haline gelmişti. Şimdi onun çaktığı kıvılcımı ateşe çeviriyor kimliğimizi, kültürümüzü, dilimizi daha çok sahipleniyoruz.

Dün kanla, katliamlarla imha politikası yürütenler bugün işçi, kadın, genç, çocuk katliamları ve savaşta ısrarıyla bir ölüm makinesi haline gelmişlerdir. Bu politikalarıyka eli kanlı çetelerle ortaklaşıp sadece Türkiye halklarına değil, Ortadoğu halklarına da ölümü, zulmü ve göçü dayatıyorlar. Bizler Latifeci’nin çaktığı kıvılcımla, gericilik ve inkarcılık kuşananlara karşı özgürlük ve kardeşlik mücadelmizi sürdürüyoruz” dedi.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑